Na 100-lecie niepodległości ustawa o radykalnym rozbrojeniu Polaków, aby mogli się czuć bezpiecznie w swojej ojczyźnie

2018-08-12 07:14 (PAP) Szef MON: robimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna (krótka2)

Robimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie w swojej ojczyźnie – mówił w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak. Przypomniał też słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego o tym, że Rosja “próbuje uzależnić od siebie państwa sąsiadujące”.

Szef resortu obrony był obecny w niedzielę podczas próby generalnej Wielkiej Defilady Niepodległości organizowanej z okazji Święta Wojska Polskiego.

Minister przypomniał, że dokładnie w niedzielę przypada dziesięciolecie ważnego wydarzenia. “W Tbilisi, dokładnie 10 lat temu, śp. prezydent Lech Kaczyński oraz przywódcy państw naszej części Europy, przywódcy Estonii, Łotwy, Litwy i Ukrainy uczestniczyli w wydarzeniu, w wielkim wydarzeniu przed parlamentem gruzińskim. Kilka dni wcześniej doszło do inwazji rosyjskiej na Gruzję” – powiedział minister. Jak mówił, “ta wizyta przywódców naszej części Europy spowodowała, że Rosja zatrzymała się”. “Spowodowała, że dziś Gruzja jest wolnym krajem” – podkreślił.

“Wówczas śp. prezydent Lech Kaczyński powiedział niezwykle istotne słowa. Stwierdził, że Rosja – tak jak setki lat temu – również wówczas próbuje uzależnić od siebie państwa sąsiadujące. Powiedział także o tym, że wówczas Gruzja – potem Ukraina, potem państwa nadbałtyckie, a później również nasz kraj, Polska – może stać się przedmiotem takiej agresji. Powiedział także, że sprzeciwiamy się takiemu postępowaniu” – mówił Błaszczak. “Jak pokazała historia, śp. Lech Kaczyński miał rację” – podkreślił.

Szef MON zaznaczył, że “Prawo i Sprawiedliwość robi wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polsce i Polakom”. “Stąd szczyt NATO w Warszawie w lipcu 2016 r., stąd obecność wojsk państw sojuszniczych w Polsce (…), stąd obecność wojsk polskich na Łotwie czy w Rumunii, stąd nasza aktywność budująca solidarność państw Sojuszu Północnoatlantyckiego” – wymieniał.

“Moją misję jako ministra obrony narodowej traktuję również w ten sposób, aby Wojsko Polskie było liczniejsze” – podkreślił minister. Jak dodał, podstawowe zadania, jakie przed sobą postawił, to stworzenie nowej dywizji operacyjnej Wojska Polskiego “zlokalizowanej na wschód od Wisły”, wyposażenie Wojska Polskiego w nowoczesny sprzęt i zwiększenie liczebności wojsk sojuszniczych stacjonujących w Polsce, w tym doprowadzenie do tego, by wojska amerykańskie stacjonowały w Polsce na stałe.

“Robimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie w swojej ojczyźnie” – podkreślił szef MON. (PAP)

Realizując dążenia do bezpieczeństwa Polski i Polaków rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował projekt ustawy zmieniającej min. ustawę o broni i amunicji i w tym projekcie nie przewidział możliwości posiadania broni kategorii A z powodów np. obrony narodowej. Dostosowując polskie prawo do unijnej dyrektywy nie przewidziano możliwości posiadania broni sklasyfikowanej w kategorii A. Unijna dyrektywa przewiduje (art. 6) możliwość wydawania pozwoleń na broń kategorii A, w celach obrony narodowej, celach edukacyjnych, kulturowych, badawczych i historycznych, w indywidualnych, wyjątkowych i należycie uzasadnionych przypadkach, jeżeli nie jest to sprzeczne z bezpieczeństwem publicznym lub porządkiem publicznym. Broń kategorii A obejmuje min. broń z podłączonym magazynkiem o pojemności powyżej 10 nabojów w przypadku karabinków lub powyżej 20 nabojów w przypadku pistoletów.

Realizując dążenia żeby Polska była bezpieczna, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie w swojej ojczyźnie po ewentualnym wejściu w życie projektowanej ustawy wszystkie organizacje proobronne nie będą mogły realizować swoich celów, chyba że używając drewnianych lub gumowych imitacji broni palnej.

Realizując dążenia żeby Polska była bezpieczna, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie w swojej ojczyźnie rząd Prawa i Sprawiedliwości zapewni już wkrótce aby młodzi ludzie, którzy masowo garnęli się w ostatnim czasie do organizacji proobronnych, klubów strzeleckich, stowarzyszeń kolekcjonerski nie mogli posiadać zgodnie z prawem broni jaką sobie wymarzyli.

Realizując dążenia żeby Polska była bezpieczna, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie w swojej ojczyźnie rząd Prawa i Sprawiedliwości troszczy się o to, aby posiadacze broni czarnoprochowej, rozdzielnego ładowania, mieli istotne utrudnienia z jej posiadaniem, bowiem broń ta od 14 lat broń ta będąca bez pozwolenia teraz będzie już na pozwolenie (uproszczone pozwolenie zwane kartą broni).

Realizując dążenia żeby Polska była bezpieczna, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie w swojej ojczyźnie rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował projekt ustawy zakazujący praworządnym i zdrowym na umyśle Polakom noszenia załadowanej broni. Od ewentualnego wejścia w życie ustawy broń będą mogli nosić tylko posiadacze pozwoleń na broń w  celu ochrony osobistej, czyli w ogromnej większości byli ubecy i milicjanci no i towarzysze oficerowie LWP.

Realizując dążenia żeby Polska była bezpieczna, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie w swojej ojczyźnie rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował projekt ustawy, który faktycznie może zlikwidować muzealnictwo broni palnej w Polsce. Kulturowe aspekty broni palnej przejdą do prawdziwej historii, bo będą istotne utrudnienia dla muzeów. Jest szansa, że wiele starych eksponatów zniknie z ekspozycji muzealnych.

Przygotowania rządu Prawa i Sprawiedliwości na 100 lecie Niepodległej są naprawdę imponujące! Wyraźmy im wdzięczność za to jak pięknie przygotowują obchody rocznicy 100 lecia niepodległości!

Proszę o rozpowszechnianie i zainteresowanie tym wiekopomnym projektem.

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.