Poważnym przestępstwom narkotykowym towarzyszy nielegalna broń – dowód tej tezy ze Śląska

Śląska policja informuje: Ponad 417 gramów kokainy, niecały gram marihuany, broń palna z odkręcanym tłumikiem oraz amunicja w ilości prawie 80 sztuk. To wynik przeszukania mieszkania, w którym przebywał poszukiwany listem gończym 35-latek. Wartość poporcjowanych i przygotowanych do dalszego obrotu narkotyków wstępnie wyceniono na ponad 80 tys. zł.

Operacyjni z “dwójki” ustalili, że w jednym z mieszkań na ul. Powroźniczej w Gliwicach ma przebywać poszukiwany listem gończym 35-latek. Podczas prowadzonych czynności śledczy zauważyli wychodzącego z kamienicy mężczyznę, który rysopisem odpowiadał poszukiwanemu. Mężczyzna podczas legitymowania nie posiadał przy sobie dokumentu i podał policjantom dane, które wzbudziły wątpliwość co do ich autentyczności. Konieczne było sprawdzenie, kim jest mężczyzna na podstawie dokumentu tożsamości. W tym celu policjanci udali się z 35-latkiem do jego mieszkania. Tam mężczyzna okazał śledczym dowód osobisty, ale na stole stróże prawa zauważyli także paszport. Po porównaniu dokumentów okazało się, że na fotografiach widnieje ta sama osoba, jednak dane w nich zawarte są inne. Po zweryfikowaniu okazało się, że dowód osobisty, którym posłużył się 35-latek jest podrobiony. Mundurowi ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym do odbycia półtorarocznej kary więzienia. Podczas przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli 417 gramów kokainy poporcjowanej w woreczki i przygotowanej do dalszej sprzedaży, której wartość to ponad 80 tys. złotych. Ponadto w mieszkaniu mężczyzna posiadał także broń palną kalibru 9 mm przystosowaną do użycia tłumika oraz tłumik. Podczas przeszukania łazienki, w spłuczce śledczy odnaleźli 89 sztuk amunicji różnych kalibrów. Dzisiaj zatrzymany został przewieziony do zakładu karnego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.


 

To kolejny już dowód na moją tezę, że poważnym przestępstwom towarzyszy nielegalna broń. Nie ma reguły, że legalnym posiadaczom broni towarzyszą przestępstwa, ale jest reguła, że przestępcom towarzyszy nielegalna broń. Pan przestępca od narkotyków miał pistolet, był mu potrzebny w jego fachu. Pan przestępca nie miał pozwolenia na broń, nie było mu potrzebne do posiadania broni.

Kilka dni temu MSWiA ogłosiło projekt ustawy, który ma zmienić ustawę o broni i amunicji przez jej radykalne zaostrzenie. Jak widzicie niezależnie od zaostrzenia i tak surowego prawa o broni już dzisiaj wiadomo, że nie będzie ono dotyczyło przestępców. Pan przestępca od narkotyków z powyższej wiadomości miał nielegalnie broń. Trzeba było go po prostu złapać i mu broń odebrać, a nie zaostrzać prawo, pod hasłem walki z przestępczością.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.