Izrael złagodził przepisy umożliwiające uzyskanie pozwoleń na broń

Zapowiadane w lipcu tego roku przez ministra bezpieczeństwa publicznego Izraela, złagodzenie przepisów umożliwiających uzyskanie pozwoleń na broń stało się faktem.

Każdy obywatel Izraela, który przeszedł przeszkolenie właściwe dla jednostek piechoty będzie mógł uzyskać pozwolenie na broń. Nowe przepisy obejmą kilkaset tysięcy obywateli Izraela, którzy będą mogli występować o pozwolenia.

Wykwalifikowani cywile noszący publicznie broń przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, są ważną linią obrony przed terrorystycznymi atakami samotnych wilków i  co spowoduje zwiększenie bezpieczeństwa publicznego. Nowa polityka, zachowuje równowagę między potrzebą obrony społeczeństwa, które może być zagrożone, a potrzebą ochrony społeczeństwa przed niewłaściwym użyciem broni palnej.

– powiedział minister bezpieczeństwa publicznego Gilad Erdan.

Szacuje się, że spośród grupy uprawnionych w ten sposób do uzyskania pozwolenia na broń, liczącej kilkaset tysięcy obywateli, około 35 000 – 40 000 wystąpi o pozwolenia.

(źródło haaretz.com)

 

W Izraelu to uzbrojony obywatel stanowi pierwszą linię obrony przed przestępczością i ma możliwość dbać o własne i publiczne bezpieczeństwo. Tak mniej więcej powiedział minister bezpieczeństwa publicznego Izraela. W Polsce za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo, nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje. Tak mniej więcej powiedział wiceminister od bezpieczeństwa publicznego Polski. Nawet nie dopytuję co o której wypowiedzi sądzicie, bo sprawa jest zupełnie oczywista.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.