Polski Związek Strzelectwa Sportowego stanął na wysokości zadania, opiniując projekt zmiany ustawy o broni i amunicji

Polski Związek Strzelectwa Sportowego przedstawił stanowisko w sprawie projektu “Ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym”.

Aby za dużo nie pisać, przedstawiam wnioski ze stanowiska PZSS:

Nie mogę nic innego napisać niż to co w tytule, PZSS stanął na wysokości zadania. Wniosek o skreślenie z rządowego projektu art. 135 i 156 to jedyne o co można wnioskować w sprawie tej dziadowskiej ustawy. Bardzo się cieszę, że mamy wspólne przekonanie, że wadliwość projektu jest tego rodzaju, że nie da się go naprawić.

Mam nadzieję, że PZŁ również zaprezentuje podobne stanowisko. Z całą pewnością Ruch Obywatelski Miłośników Broni w swojej opinii będzie domagał się skreślenia art. 135 i 156, może z nieco innym nieuzasadnieniem niż PZSS. Mam nadzieję, że inne podmioty społeczne przyłączą się do tego, jedynie rozsądnego stanowiska, i będzie jeden wspólny głos.

Oczywiście trzeba iść dalej i domagać się uchwalenia ustawy druk sejmowy 1692, ale na takie wspólne stanowisko jeszcze mam nadzieję przyjdzie czas. W wysiłkach nie ustajemy.

Stanowisko PZSS w całości:

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.