Departament Edukacji USA rozważa wykorzystanie funduszy federalnych na zakup broni i szkolenia strzeleckie dla nauczycieli

Sekretarz edukacji w administracji Prezydenta Trumpa Pani, przez duże “P”, Betsy DeVos rozważa wprowadzenie reguł umożliwiających stanom na wykorzystywanie federalnych dotacji związanych z edukacją, na zakup broni i szkolenia strzeleckie dla nauczycieli.

Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale departament edukacji rozważa rozwiązanie, które na początku roku deklarował Prezydent USA Donald Trump. Prezydent USA rozważał uzbrojenie w broń palną niektórych nauczycieli w szkołach, by chronić uczniów przed atakami podobnymi do tego, który pociągnął za sobą śmierć 17 uczniów w liceum w Parkland na Florydzie.

Pomysł jest oczywiście krytykowany przez lewicę i Demokratów. Mówią, że to lekkomyślność, absurd i w sposób całkowicie oderwany od faktów twierdzą, że przez to dzieci w szkołach wcale nie staną się bezpieczniejsze.

Fakty są takie, że kierujący stanową komisją, badającą przyczyny i przebieg masakry w ogólniaku Stoneman Douglas w Parkland (Floryda), szeryf Bob Gualtieri, po zapoznaniu się z nagraniami z kamer powiedział dziennikarzom – i to bez owijania w bawełnę – że było WIELE OKAZJI do skasowania napastnika w trakcie strzelaniny. Problem w tym, że w szkole nie było wtedy ani jednej osoby z bronią.

“Gdyby na miejscu znajdowały się uzbrojone osoby, mogłyby to powstrzymać. Nauczyciele mieli czas i możliwości do interwencji – pod warunkiem że posiadaliby broń palną.”

W pewnym momencie morderca zrobił sobie nawet dłuższą przerwę na podpięcie nowego magazynka. Jedna z nauczycielek wykorzystała okazję i zdążyła przenieść całą grupę uczniów w inny, bezpieczny rejon budynku.

(źródło nbcnews.com facebook.com/hoplofobia)

To co napisał pastor Paweł Chojecki załatwia i wyjaśnia sprawę. Tchórzliwi z natury ludzie stają się odważni jak lwy, gdy osobiście skierują się do wszechmogącego Boga Jezusa Chrystusa. To jest cała tajemnica siły ludzi w Ameryce. To ziemia ludzi odważnych, bo pokładających swoją nadzieję w Jezusie.

Na nic moja publicystyka, na nic moje pisanie o broni i sprawach ważnych dla Polski. Nie odmieni to Polski w żadnej mierze, bez zwrócenia uwagi przez Polaków na Boga objawionego w Biblii.

Taka mnie naszła myśl w tej sprawie.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.