Prezydent Wolnego Świata Donald Trump krytykuje media społecznościowe za cenzurę

2018-08-24 15:42 (PAP Technologie/PAP) USA/ Prezydent Trump krytykuje media społecznościowe za cenzurę

Prezydent USA Donald Trump skrytykował w piątek media społecznościowe, zarzucając im cenzurę, “uciszającą” miliony ludzi. Nie wymienił jednak żadnej konkretnej firmy.

“Giganci Mediów Społecznościowych uciszają miliony ludzi. Nie wolno tego robić, nawet jeśli oznacza to, że musimy nadal słuchać Fake News takich jak CNN, których ratingi poważnie ucierpiały” – podkreślił Trump na Twitterze i zaakcentował, że ludzie muszą mieć możliwość ustalania bez cenzury, “co jest prawdziwe, a co nie jest”.

Reuters odnotowuje, że we wtorek Facebook, Twitter i Alphabet usunęły setki kont, powiązanych z domniemaną irańską operacją propagandową. Facebook zablokował też konta z których – jak podkreślił – prowadzona była kampania powiązana z Rosją.

W zeszłym tygodniu Trump krytykował media społecznościowe, twierdząc, że firmy (których nie wymienił) “totalnie dyskryminują” Republikanów.

Agencje wywiadowcze USA zarzucają Rosji próby wpływania na amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku, m.in. z wykorzystaniem mediów społecznościowych. (PAP)


 

Pan Prezydent Trump mówi prawdę. Znając jej treść, już kilka lat temu postanowiłem założyć trybuna. Zrobiłem to aby nikt nie mógł zamknąć mi ust.

Pierwsze wpisy pojawiły się w styczniu 2015 roku i od tamtego czasu piszę tu co myślę i na trybunie mnie nie dotyczy facebookowa cenzura.

Statystyki pokazują takie coś:

Nie potrafię ocenić czy to dużo czy mało i jak wygląda poczytność mojego bloga w stosunku do innych tego rodzaju inicjatyw. Raz więcej ludzi czyta co piszę, raz mniej. Każdego dnia odwiedza trybuna kilka tysięcy użytkowników.

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.