Komisja Europejska finansuje islamski terroryzm

2018-08-25 02:23 (PAP) USA/ Krytycznie o decyzji UE dot. wsparcia firm w Iranie

Decyzja Unii Europejskiej o przyznaniu Iranowi 20,7 mln dolarów (18 mln euro) pomocy rozwojowej przesyła “niewłaściwe przesłanie w niewłaściwym momencie” – podał Reuters w piątek powołując się na wysokiego rangą urzędnika administracji USA.

Jednocześnie reprezentant USA wzywa Brukselę do współpracy z Waszyngtonem, aby pomogła położyć kres zagrożeniom dla światowego bezpieczeństwa płynącym z Teheranu.

“Pomoc zagraniczna od europejskich podatników utrwala zdolność reżimu do zaniedbywania potrzeb swoich obywateli i tłumi sensowne zmiany strategii” – powiedział w oświadczeniu Brian Hook specjalny przedstawiciel USA d/s Iranu.

“Więcej pieniędzy w rękach ajatollaha oznacza więcej pieniędzy na przeprowadzanie zabójstw w europejskich krajach”, dodał Hook wyjaśniając, że decyzja “wysyła niewłaściwą wiadomość w nieodpowiednim momencie”.

KE poinformowała w czwartek o przeznaczeniu pierwszego pakietu środków – 18 mln euro (ok. 20,7 mln USD) – na projekty, które mają wesprzeć rozwój społeczno-gospodarczy Iranu. Środki te mają pomóc skompensować wpływ amerykańskich sankcji nałożonych na Teheran, z którymi UE się nie zgadza.

“Od czasu odnowienia stosunków między UE a Iranem, dzięki porozumieniu nuklearnemu, w wielu sektorach rozwinęła się współpraca. Zobowiązujemy się ją podtrzymywać, a ten nowy pakiet ma pogłębiać stosunki gospodarcze i sektorowe w obszarach, które przynoszą bezpośrednie korzyści naszym obywatelom” – podkreśliła w oświadczeniu szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Czwartkowa decyzja wpisuje się w szersze unijne działania, których celem jest utrzymanie Teheranu w porozumieniu nuklearnym, mimo decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa o wyjściu jego kraju z tego układu. W konsekwencji 8 sierpnia weszły w życie amerykańskie sankcje, dotyczące m.in. sektora motoryzacyjnego, dostępu do amerykańskiej waluty oraz handlu metalami i węglem; 4 listopada mają zostać przywrócone restrykcje dotyczące m.in. sektora energetycznego Iranu i bankowości.

Z informacji przekazanych przez Komisję Europejską wynika, że wartość szerszego pakietu środków unijnych dla Iranu ma wynosić 50 mln euro. “Przez te środki UE demonstruje swoje wsparcie dla narodu irańskiego i jego pokojowego i zrównoważonego rozwoju. Zachęca też do większego zaangażowania wszystkich podmiotów w Iranie, a zwłaszcza w sektorze prywatnym” – podkreślił komisarz ds. współpracy międzynarodowej i rozwoju Neven Mimica.

Mimo takich zapewnień, a także uruchomienia przez KE tzw. statusu blokującego, czyli regulacji, które mają chronić unijne firmy przed wpływem amerykańskich sankcji, globalne korporacje w obawie przed amerykańskimi restrykcjami wycofują się z Iranu. Najgłośniejszym przykładem jest francuski Total, który zdecydował, że nie ukończy dużego projektu gazowego w tym kraju, rozpoczętego w lipcu 2017 roku, chyba że USA uchylą swe sankcje wtórne (tj. wobec firm działających w Stanach Zjednoczonych, które nie wycofały się z Iranu).

Unijne środki, o których poinformowano w czwartek, mają obejmować wsparcie dla irańskich małych i średnich przedsiębiorstw o wysokim potencjale oraz pomoc dla tamtejszej organizacji promocji handlu. Część z 18 mln euro będzie też przeznaczona na pomoc w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z ochroną środowiska.

Projekty będą realizowane przez Międzynarodowe Centrum Handlu, czyli agencję, której celem jest wspieranie i umiędzynarodawianie małych i średnich firm, agencje państw członkowskich, a także partnerów z Iranu.

W maju tego roku prezydent USA wycofał Stany Zjednoczone z porozumienia nuklearnego, które Iran podpisał w 2015 roku z sześcioma mocarstwami (USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy). Umowa miała na celu ograniczenie programu nuklearnego tego kraju w zamian za stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji gospodarczych. Jeśli UE i pozostałym krajom nie uda się przekonać Teheranu do pozostania w układzie, w konsekwencji Iran może wrócić do wzbogacania uranu, tak by móc wyprodukować broń nuklearną.

Teheran podkreśla, że będzie się trzymał postanowień porozumienia tylko pod warunkiem, iż odniesie przewidziane w nim korzyści gospodarcze. Irański rząd deklaruje odczekanie przynajmniej do listopada br. z decyzją w tej sprawie.

Pod koniec lipca Trump wyraził gotowość spotkania się bez warunków wstępnych z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim. Oferta negocjacji bez warunków wstępnych nowego porozumienia nuklearnego została jednak odrzucona przez najwyższego przywódcę duchowo-politycznego Iranu, ajatollaha Alego Chameneiego.

Komisja Europejska finansuje islamski terroryzm, przekazując pieniądze tym co islamski terroryzm niosą w świat. Terroryści opłacani przez Iran będą mordowali na ulicach europejskich miast. Komisja Europejska wystąpi z kolejną inicjatywą, pod hasłem dbania o bezpieczeństwo, zmierzającą do odebrania Europejczykom ich prawa w tym prawa do broni.

Czy myślicie, że to nieprawdopodobny scenariusz? Czy prawdopodobne jeszcze niedawne było to, że Komisja Europejska będzie wspierała reżim od lat transmitujący międzynarodowy terroryzm? Czy do pomyślenia było, że KE będzie wspierało islamskie państwo, grożące starciem Izraela z powierzchni ziemi? Dla mnie sprawa jest oczywista, Komisja Europejska to komuniści uczestniczący, albo raczej budujący sojusz islamu, komunizmu przeciwko USA. Komuniści europejscy realizują dzisiaj publicznie to co kiedyś sprawiało pukanie się w puste łby tych, co to śmiali się z tzw. teorii spiskowych.

Oczywiste jest dla mnie, że będą nas pozbawiać ostatków naszych praw. Islam i komunizm to dwa najgorsze totalitaryzmy jakie istniały na świecie. Wkrótce dołączy do nich trzeci totalitaryzm, co już się dzieje, ale jeszcze nie tak do końca publicznie. W systemach totalitarnych nie może być inaczej, obywatel musi być pozbawiony wszelkich praw, a przede wszystkim prawa do posiadania broni do obrony własnej.

Jeszcze jedna uwaga. Niech nikt nie myśli, że oni będą mówić wprost, że oto wspierają islamskich terrorystów. Będzie to wsparcie planu zrównoważonego rozwoju i tego rodzaju bełkot.

 planie zrównoważonego rozwoju warto poczytać, to będzie dopiero totalitarne coś…

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.