Masowy mord (tzw. strzelanina) podczas turnieju gier – w strefie wolnej od broni – w Jacksonville na Florydzie

Napastnik, który otworzył ogień do uczestników turnieju gier wideo w Jacksonville, na Florydzie, zabił dwie osoby zanim popełnił samobójstwo. 11 osób zostało rannych – poinformował na konferencji prasowej w niedzielę szeryf Jacksonville Mike Williams.

“Na miejscu zginęły trzy osoby. Jedną z nich był podejrzany, który odebrał sobie życie” – powiedział szeryf.

Williams zidentyfikował napastnika jako 24-letniego Davida Katza, mieszkańca Baltimore, który był uczestnikiem turnieju. Dodał, że Katz ranił 9 osób, 2 dalsze odniosły rany uciekając z miejsca przestępstwa.

Do szpitala w Jacksonville przewieziono sześć osób; jedna z nich jest w stanie ciężkim, pozostałe pięć w stanie stabilnym.

Ustalono, że Katz przyjechał do Jacksonville aby uczestniczyć w transmitowanych online rozgrywkach turnieju popularnej gry wideo Madden NFL 19 opartej na meczach ligi NFL (futbolu amerykańskiego). Miał zostać wyeliminowany z rozgrywki ponieważ popełnił zbyt dużo błędów.

Eiminacje odbywały się w restauracji Chicago Pizza w dzielnicy Jacksonville Landing. Znajduje się tam duży kompleks restauracji, barów, lokali rozrywkowych i sklepów usytuowanych wzdłuż wybrzeża rzeki St. Johns. (PAP)


 

Wariat i morderca bez dwóch zdań. Z powodu eliminacji z gdy strzelać do ludzi może tylko pomyleniec. Lewicowa narracja oczywiście zdejmie z wariata odpowiedzialność i przeniesie ją na broń i zwolenników jej posiadania. No cóż, nic z tym zrobić się nie da, bo nie da się przekonać lewicy, że to nie broń zabijała, a konkretny człowiek.

Teraz informacja, której nie zaraportuje żaden portal w Polsce, dla czytelników bloga nie będzie to coś odkrywczego: do masowego morderstwa doszło w miejscu gdzie zakazane było posiadanie legalnej broni. Na Facebook Światowy Dzień Walki z Hoplofobią znajduje się link do regulaminu obiektu, a w regulaminie zdanie:

Possession of a weapon, even if legally carried (except by law enforcement officers) is absolutely prohibited on Landing property

Oznacza to ni mniej ni więcej tylko to, że zgodnie z regulaminem kompleksu The Jacksonville Landing, gdzie odbywały się zawody, zabrania się wnoszenia do środka broni palnej WSZYSTKIM PRAWORZĄDNYM CYWILOM. Jak wiadomo żaden regulamin i przepis prawa nie dotyczy z istoty rzeczy przestępców.

A teraz niech media piszą o tym, jak to jest źle gdy ludzie posiadają broń. Nie zająkną się przy tym nawet, że szkoda to może i jest i to spora, ale z tego powodu, że praworządni ludzie nie mogli tam posiadać broni…

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.