Nowy regulamin Komunistycznej Partii Chin zabrania krytyki przywódców – Chiny to strategiczny sojusznik gospodarczy PiS

2018-08-27 11:33 (PAP) Chiny/ Nowy regulamin partii komunistycznej zabrania krytyki przywódców

Członkowie rządzącej Komunistycznej Partii Chin (KPCh) nie mogą krytykować jej przywódców, a tym, którzy są wierzący zaleca się opuszczenie partii – wynika z nowego regulaminu KPCh, opublikowanego w niedzielę wieczorem przez komisję dyscyplinarną.

Do przepisów dyscyplinarnych dopisano doktrynę panującego prezydenta Xi Jinpinga. „Myśl Xi Jinpinga dla nowej ery socjalizmu o chińskiej specyfice” – jak brzmi jej oficjalna nazwa – znalazła się już wcześniej w statucie KPCh i konstytucji ChRL.

Znowelizowane przepisy zobowiązują organy dyscyplinarne do „podtrzymywania i wzmacniania wszechstronnej przewodniej roli partii” oraz jej przywódców, szczególnie pozycji prezydenta Xi jako „rdzenia komitetu centralnego” partii.

W najpoważniejszych przypadkach naruszeń przepisów, gdy złamane zostało prawo, regulamin przewiduje możliwość przekazywania spraw członków KPCh krajowemu wymiarowi sprawiedliwości. W większości przypadków najsurowszą przewidzianą regulaminem karą jest jednak wydalenie z partii.

Członkom KPCh nie wolno krytykować decyzji ani polityki centralnych organów partii. W szczególności zabrania im się rozsiewania „plotek politycznych i szkodzenia jedności partii”.

„Członkowie i urzędnicy partii muszą we właściwy sposób sprawować władzę powierzoną im przez lud, być czyści i rzetelni i sprzeciwiać się wszelkim nadużyciom władzy oraz zachowaniom nastawionym na osiąganie korzyści osobistych” – napisano w regulaminie.

Dodano również przepis odnoszący się do członków KPCh, którzy są wierzący. Chińska konstytucja gwarantuje wolność wyznania, ale partia komunistyczna jest z zasady ateistyczna i jej członkowie nie powinni być wierzący.

„Członkowie partii, którzy są wierzący, powinni wzmocnić edukację ideologiczną. Jeśli po uzyskaniu pomocy i edukacji ze strony partii nadal się nie zmienią, powinni opuścić partię” – stanowi nowy regulamin. Grozi również wydaleniem z ugrupowania za udział w „działalności używającej religii do podżegania”.

Regulamin wzywa również do karania członków KPCh, którzy „zniesławiają partię” lub „szkalują lub pomawiają partię, przywódców państwowych lub bohaterów” historycznych, a także „zniekształcają historię” partii, kraju i armii.

Xi Jinping, który objął władzę w KPCh w 2012 roku, konsekwentnie zwiększa swoją kontrolę nad aparatem partyjnym, rządem i społeczeństwem. Obecnie uznawany jest za najsilniejszego chińskiego przywódcę od czasów Mao Zedonga i Deng Xiaopinga.


 

Domyślam się, że wraz z zacieśnianiem sojuszniczych relacji PiS z komunistami z Chin, będzie przybywało chińskich wzorców w Polsce. Przynajmniej tego należy się spodziewać, to oni mają kasę i jest ich wielokrotnie więcej, zatem to zawsze ten mniejszy i słabszy ulegnie.

Będę zawsze starał się pisać z czym wiąże się chiński komunizm aby agentura wpływu, która wciska nam kit, że komuniści z Chin to tacy nowi kapitaliści i z komunistów już w nich nie ma nic, nie mieli łatwej działalności. Będą kłamać, będą ogłupiać, ale niech będą miejsca gdzie można poznać prawdę.

Niestety w PiS panuje obłędna nauka, że komunistyczne Chiny mają być nam sojusznikiem. Ta nauka przyszła wraz z tow. premierem, najzdolniejszym politykiem naszych czasów, jak go określał nieomylny prezes PiS. Patrzcie zatem ludziska jakich ekstra sojuszników zapraszam nam do Polski PiS.

Moim zdaniem sojusz z komunistami z Chin szybciutko przełoży się na polityczne obyczaje. Już dzisiaj dostrzegam podobieństwa. W PiS nie można krytykować prezesa Kaczyńskiego. Wie to doskonale każdy kto chociaż trochę miał kontakt z tym miłym towarzystwem. W punkcie pierwszym nieoficjalnego regulaminu jest napisane, że prezes jest genialny i trzeba mu zawsze ufać. Gdyby były wątpliwości, natychmiast trzeba zerknąć na punkt pierwszy regulaminu i jest po sprawie.

Nie robię polityki, uprawiam strzelectwo, ale piszę o polityce aby nie było rozczarowania gdy politycy bazując na wzorcach i doświadczeniach komunistów z Chin, każą nam przyspawać karabiny do strzelnic. Tak tylko można posiadać broń w Chinach. Na strzelnicy, na sznurku, forma własności państwowa.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.