Szef KPRM Michał Dworczyk: pomysły na implementację dyrektywy unijnej do ustawy o broni i amunicji, zostaną z projektu ustawy o obrocie bronią wycięte

Pan minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zadeklarował w programie Jana Pospieszalskiego, że wszelkie pomysły na implementację dyrektywy unijnej, z projektu ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, zostaną wycięte.

To stanowisko wypowiedziane publicznie, zapewne zostanie zrealizowane. To już są konkrety, a nie na okrągło napisany komunikat jaki pojawił się początkowo z MSWiA. Tego się wspólnie domagaliśmy – usunięcia toksycznych zapisów, a nie pudrowania trupa. Czekam na pojawienie się stosownego projektu zmian na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Cieszę się, że rząd PiS w tej sprawie nas posłuchał.

 

Ale wiecie co?! To jest wasz sukces Polacy!

 

To wasz głos, wasz sprzeciw wyrażony w internecie, sprawił, że tak się rzeczy mają. Nikt tego nie zrobił samodzielnie i nie załatwił sprawy w pojedynkę. Chociaż prawdą jest, że wielu pracowało w zaciszu gabinetów na taki efekt. Jedni oburzali się w internecie, inni pukali do odpowiednich drzwi i przedstawiali nasze racje.

Nie da się zindywidualizować nikogo kto to sprawił. Każdy kto komentował, pisał wpisy na internetowych profilach, wysłał e-maile, może sam sobie pogratulować obywatelskiej postawy. Fajnie się stało, jestem trochę zadowolony. Jednak…

To co powiedział pan Dworczyk nie kończy sprawy. O tym pamiętajcie. Wycięcie pomysłów na implementację jest tylko rozwiązaniem tymczasowym. To odpowiedź na dzisiejszy sprzeciw społeczny. Ta implementacja ma nastąpić ale później. Zatem nie kończy się mobilizacja i nie jest tak naprawdę znane rozwiązanie. Mroczne duchy trwają w przygotowaniach do założenia nam kagańca.

Pan Dworczyk nie powiedział co będzie dalej. Być może to jeszcze nie jest postanowione, tego nie wiem. Implementacji nie będzie w terminie wynikającym z dyrektywy, może w tzw. międzyczasie zostanie rozpoznana skarga Czechów. Może to coś zmieni. Z tego jakie plotki do mnie dochodzą mogę napisać, że będzie albo kolejna duża zmiana ustawy, albo powróci temat ustawy nowej. Ktoś się z kimś próbuje dogadywać, trochę w tajemnicy, trochę ponad naszymi głowami… Może będzie dobrze, a może będzie trzeba znowu krzyczeć.

Niestety rząd nie podejmuje tematu ustawy o broni i amunicji druk sejmowy 1692. Na szczęście trwają prace aby zmobilizować duże organizacja strzeleckie do wspólnego stanowiska w tej sprawie. W najnowszym magazynie strzał.pl Jarosław Lewandowski zaprezentuje bardzo ciekawe i obiecujące informacje. Czekajcie na wydanie najnowszego strzału.

Jeszcze raz wam gratuluję sukcesu, do którego iskra mam nadzieję padła z wpisu Rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował i opublikował skrajnie restrykcyjną zmianę ustawy o broni i amunicji, który jako pierwszy na temat projektu pojawił się w sieci. No ale od tego jest ten blog aby na nim szczekać, ostrzegając przed problemami. Istnienie bloga to też wasz sukces, bo na jego działanie to wy dajecie swoje pieniądze. Dziękuję.

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.