Były policjant oskarżony o usiłowanie zabójstwa z użyciem broni służbowej

Portal tvn24.pl podaje, że został skierowany do sąd akt oskarżenia przeciwko byłemu policjantowi, który podczas awantury strzelał z broni służbowej. Policjantowi grozi dożywocie.

O zdarzeniu pisałem we wpisie pt. W Łodzi policjant ze służbowej broni, w pijackim szale, strzelał do bezbronnego człowieka – wyobraźcie sobie jaki były krzyk, gdyby strzelał ktoś z pozwoleniem na broń?!

Krótkie przypomnienie.  Po służbie pijany łódzki policjant, awanturował się z żoną, bo podejrzewał ją o zdradę. Kiedy do awantury włączył się znajomy kobiety, próbując ją powstrzymać, agresor sięgnął po służbową broń i wystrzelił. Trzy pociski trafiły kolegę żony. Policjant z broni służbowej wystrzelił 31 naboi, z dwóch magazynków. Trzy pociski utkwiły w nodze 45-latka, który próbował powstrzymać przestępcę.

Prokuratura wskazuje, że pociski wystrzelone przez 32-letniego policjanta mogły zabić. Zagrożone było nie tylko życie 45-latka, który przyjechał pod dom policjanta. Okazuje się, że wystrzelone przez pijanego mężczyznę pociski pociski, trafiły w zaparkowane nieopodal w auto, w którym były dzieci.

Oskarżony w czasie zdarzenie pracował w wydziale kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i został wydalony ze służby.

Zdarza się wariat w każdym miejscu gdzie ludzie mają broń. Nie ma to oczywiście żadnego znaczenia dla posiadania broni przez inne osoby, które niej korzystają. Tak podpowiada rozum i rozumu  się trzymajmy.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.