Afgański imigrant zaatakował nożem na dworcu w Amsterdamie, został postrzelony przez policję

2018-08-31 14:24 (AFP,AP,EFE,Reuters/PAP) Holandia/ Atak nożownika na dworcu w Amsterdamie; trzech rannych, w tym sprawca (opis)

Trzy osoby zostały ranne w piątek po ataku nożownika na głównym dworcu kolejowym w Amsterdamie – poinformowała holenderska policja. Wśród rannych jest sprawca, którego postrzelili policjanci. Na razie nie wiadomo, czy incydent był związany z terroryzmem.

“Policja oddała strzały do podejrzanego po incydencie z wykorzystaniem broni białej na dworcu Amsterdam Centraal” – napisano na koncie policji na Twitterze.

Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitala. Po zdarzeniu dworzec zamknięto, ale nie został ewakuowany. Z ruchu pociągów wyłączono dwa perony. Wstrzymano również ruch tramwajowy z przystanków na placu przed dworcem.

Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności ataku.

AFP zauważa, że każdego dnia przez główny dworzec kolejowy w Amsterdamie przewija się około 250 tys. ludzi. Ze stacji tej ruszają pociągi na amsterdamskie lotnisko Schiphol, a piątek jest dniem tygodnia, w którym na dworcu notuje się największy ruch pasażerski, m.in. ze względu na dużą liczbę turystów przybywających do miasta na weekend. (PAP)

Sprawcą okazał się 19-letni afgański imigrant, który posiada niemiecki dokument uprawniający do pobytu na terenie EU. Jak myślę to dość ważna informacja, bo w depesza PAP jest uboga w tym zakresie o istotną informację.

Po pierwsze to gość, który przybył do pani Merkel i powinna za niego odpowiadać. Udzieliła gościny, niech teraz ponosi wszelką odpowiedzialność za dzikiego gościa. Jakiś dziki ląd zrobili Niemcy z Europy, chciałem napisać czarny ląd, ale pomyślałem, że jeszcze na takie stanowcze twierdzenie za wcześnie.

Po drugie staje się coraz bardziej oczywiste, że bez broni palnej strach przemieszczać się po Europie. Na każdym kroku potrzeba jej posiadania okazuje się bezspornie. Potrzeba posiadania do obrony własne rzecz jasna, a nie do strzelania do kartki na odległość.

Przecież powstrzymanie tego rodzaju agresora możliwe jest wyłącznie z użyciem broni palnej. Tak się też stało i w tym przypadku, ale nie w trakcie ataku i nie przez ofiarę, a po ataku przez policjanta. Na szczęście na miejscu była policja i udało im się trafić do pana nożownika.

To zdjęcie powinno wyglądać nieco inaczej. Do imigranta-mordercy powinni strzelać pasażerowie, którzy przemieszczają się z bronią. Ale… co ja piszę, to przecież Holandia, kraj kwitnących kwiatów i unoszącego się demu z konopi…

Domagam się zmiany w Polsce przepisów prawa w zakresie dostępu do broni palnej w celu obrony osobistej.

Obecne regulację są wprost idiotyczne. Aby otrzymać pozwolenie na broń do obrony własnej, trzeba udowodnić trwałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenia życia i zdrowia, czyli tak naprawdę trzeba być znajomym kogo trzeba. Czasami aby zwykły obywatel mógł przekonać policjantów wydających pozwolenia na broń, że jest trwale, realnie i ponadprzeciętne zagrożony, potrzeba kilku lat. Rozumiecie, że to jest absolutny nonsens tkwiący w przepisach prawa?

Polski obywatel ma mieć w przepisach prawa zagwarantowane to co naturalne. Naturalne zaś jest prawa do obrony. Prawo do obrony jest wówczas prawem do obrony, gdy jest realnie możliwe. Napisanie na kartce papieru, że komuś przysługuje obrony konieczna jest kiepskim żartem z życia praworządnego Polaka. Prawo do obrony jest wówczas, gdy są skuteczne metody. Skuteczna metoda obrony własnej to posiadanie broni.


2018-09-01 19:29 (Reuters,AFP/PAP) Holandia/ Władze Amsterdamu: atak nożownika miał podłoże terrorystyczne

Mężczyzna, który w piątek na głównym dworcu kolejowym w Amsterdamie poważnie ranił nożem dwoje Amerykanów, “działał z pobudek terrorystycznych” – poinformowały w sobotę władze tego holenderskiego miasta.

Napastnik to 19-letni Afgańczyk, posiadający zezwolenie na pobyt w Niemczech.

W piątek młody mężczyzna zaatakował nożem i zranił parę amerykańskich turystów zwiedzających Amsterdam. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a nożownik został niegroźnie postrzelony przez interweniującą policję, po czym odwieziono go do szpitala.

“Pierwsze zeznania podejrzanego wskazują, że motywacja jego działania miała podłoże terrorystyczne” – oświadczyły władze Amsterdamu w komunikacie.

AFP zauważa, że każdego dnia przez główny dworzec kolejowy w Amsterdamie przewija się około 250 tys. ludzi. Ze stacji tej ruszają pociągi na amsterdamskie lotnisko Schiphol, a piątek jest dniem tygodnia, w którym na dworcu notuje się największy ruch pasażerski, m.in. ze względu na dużą liczbę turystów przybywających do miasta na weekend. (PAP)


Terrorystyczne czyli islamskie. Prawdę powinni pisać. Cóż to jest ten terroryzm? W tym przypadku i wielu innych to religijna wojna prowadzona przez wyznawców islamu z niewiernymi, czyli mieszkańcami Europy.


2018-09-03 20:28 (Reuters/PAP) Holandia/ Prokuratura: działanie nożownika motywowane “znieważaniem islamu”

Mężczyzna, który w piątek na głównym dworcu kolejowym w Amsterdamie poważnie ranił nożem dwoje amerykańskich turystów, powiedział, że wybrał przypadkowe ofiary, a jego działanie było spowodowane ciągłym znieważaniem islamu w Holandii – podała w poniedziałek prokuratura.

Napastnik, zidentyfikowany przez RTL Nieuws jako Dżawed S., to 19-letni Afgańczyk mieszkający w Niemczech, który przyjechał do Amsterdamu, żeby przeprowadzić atak, ponieważ – jak twierdzi – w Holandii ciągle znieważani są Bóg, Koran i prorok Mahomet – poinformowała prokuratura w oświadczeniu.

Mężczyzna wspomniał o prawicowym holenderskim populiście, deputowanym Geercie Wildersie, ale nie – jak podaje agencja Reutera – o konkursie karykatur proroka Mahometa, który Wilders planował zorganizować w listopadzie br. Polityk w zeszłym tygodniu odwołał ten konkurs w związku z groźbami zamachu na jego życie i ryzykiem narażenia na niebezpieczeństwo innych ludzi.

W piątek młody mężczyzna zaatakował nożem i zranił parę amerykańskich turystów zwiedzających Amsterdam. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nożownik został zaś niegroźnie postrzelony przez interweniującą policję, po czym odwieziono go do szpitala.

W sobotę władze Amsterdamu podały, że pierwsze zeznania podejrzanego wskazują, iż “działał on z pobudek terrorystycznych”.

Konkurs na karykaturę Mahometa miał się odbyć prawdopodobnie w listopadzie w biurach antyimigracyjnej, antysystemowej, antymuzułmańskiej i antyunijnej Partii na rzecz Wolności (PVV) Wildersa w gmachu holenderskiego parlamentu. Wilders zapewniał, że nie chodzi mu o “prowokowanie ani obrażanie”.

Przeciwko planom holenderskiego polityka zorganizowano wielkie demonstracje w Pakistanie.

W czwartek sędzia śledczy w Hadze zdecydował o osadzeniu w areszcie śledczym, na razie na 14 dni, 26-letniego Pakistańczyka, który groził zamordowaniem Wildersa. Pakistańczykowi zarzuca się grożenie Wildersowi, przygotowywanie terrorystycznego zamachu na jego życie i podżeganie do nienawiści. Mężczyzna ten zamieścił na Facebooku nagranie wideo, w którym zapowiedział dokonanie zamachu na Wildersa za to, że planuje on zorganizowanie konkursu karykatur proroka Mahometa. (PAP)

 

 

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP, ukształtowały się na takim poziomie, że jest niebezpieczeństwo, że zbraknie Fundacji pieniędzy na abonament PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Przez ponad rok utrzymuję dostęp do serwisu PAP za wasze pieniądze. Przez ten czas moje wpisy dotarły do kilkuset tysięcy odbiorców i ilość osób wchodzących na bloga wzrasta.