Wybuch składu amunicji pod Kapsztadem w Republice Południowej Afryki

2018-09-03 18:47 (Reuters,AFP,AP/PAP) RPA/ Osiem osób zginęło w wybuchu składu amunicji pod Kapsztadem

Co najmniej osiem osób poniosło śmierć w poniedziałek w wybuchu składu amunicji w mieście Somerset West w zespole miejskim Kapsztadu w Republice Południowej Afryki – poinformowała straż pożarna. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji.

Do wybuchu doszło w magazynie Rheinmetall Denel Munition (RDM), spółce joint venture niemieckiej firmy zbrojeniowej Rheinmetall Defence i południowoafrykańskiego holdingu obronnego Denel, specjalizującego się w produkcji pocisków artyleryjskich.

“Mogę potwierdzić, że osiem osób nie żyje” – powiedział rzecznik ekipy ratunkowej i straży pożarnej Theo Layne, wskazując że przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana.

Spółka RDM poinformowała w oświadczeniu, że eksplozja miała miejsce w jednym z jej budynków. Nie potwierdziła natomiast informacji o ofiarach śmiertelnych. “Obecnie badamy sprawę” – zakomunikowano.

Firma RDM produkuje i dostarcza amunicję i materiały wybuchowe dla sił zbrojnych i policji w RPA i na całym świecie.

Firma Rheinmetall Defence posiada 51 proc. udziałów w spółce RDM, a Denel – pozostałą część. (PAP)

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.