Fundacja Ad Arma przedstawiła swój projekt ustawy o broni i amunicji, projekt bardzo mi się podoba

Na konferencji prasowej w Sejmie, w dniu 3 września 2018 r., został zaprezentowany projekt ustawy o broni i amunicji przygotowany przez Fundację Ad Arma. W konferencji uczestniczył prezes Fundacji pan Jacek Hoga, poseł Jacek Wilk oraz pan dr Sławomir Metzen z partii Wolność.

(projekt do pobrania)

Konferencja prasowa w Sejmie RP | Jacek Wilk, Sławomir Mentzen, Jacek HogaTemat: Prezentujemy własny projekt ustawy o broni i amunicji zdolny z dyrektywą Unii Europejskiej.

Opublikowany przez Jacek Wilk Poniedziałek, 3 września 2018

Przeczytałem pobieżnie projekt. Podoba mi się, projekt zawiera naprawdę proste rozwiązania, takie jak każdy rozsądny by chciał mieć w prawie. Gotowy jestem popierać ten projekt, bo przecież to dobry kierunek.

Problem tylko w tym jak sprawić, aby projekt poza tym, że jest projektem Fundacji Ad Arma, stał się drukiem sejmowym? Na to odpowiedzi nie znam. Fajnie by było gdyby ten projekt wzięła do ręki np. pani poseł Siarkowska i zaniosła do swojego znajomego posła Michała Dworczyka, ten zaś aby powagą swojego urzędu nadał mu stosowny bieg. Obawiam się jednak, że tak się nie stanie, a szkoda. Byłaby godna konkurencja dla druku sejmowego 1692.

Obawiam się, że siłami partii Wolność z udziałem posła Jacka Wilka, szansa powodzenia tego projektu jest żadna w tym konkretnym pisowskim Sejmie. W pisowskim sejmie przechodzą tylko pisowskie rozwiązania, a te są socjalistyczne, antyobywatelskie i z całą pewnością nie zbliżające Polaków do naturalnego prawa do broni.

Na marginesie to poseł Wilk mówił na konferencji kiepsko, nie znał nawet podstawowych statystyk. Szkoda, bo powaga problemu wymaga elementarnego przygotowania do publicznych wystąpień.

O, właśnie znalazłem wywiad z panem Jackiem Hoga na portalu radiomaryja.pl

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.