W przypadku ataku masowych morderców broń jest potrzebna natychmiast, tak powstrzymano “active shooter” w Cincinnati

2018-09-06 17:57 (AFP,AP/PAP) USA/ Policja: czterech zabitych, w tym napastnik, w strzelaninie w Cincinnati (opis)

Cztery osoby zginęły, w tym napastnik, w wyniku strzelaniny, do której doszło w czwartek rano czasu lokalnego w budynku Fifth Third Bank w centrum Cincinnati w stanie Ohio w USA – poinformował szef policji w tym mieście Eliot Isaac.

“Napastnik nie żyje” – oświadczył szef policji na briefingu prasowym.

Isaac powiedział, że napastnik zaczął strzelać w czwartek rano na zapleczu budynku Fifth Third Bank, następnie wszedł do holu, gdzie doszło do wymiany ognia z policją.

Na razie nie jest jasne, czy napastnik sam się zastrzelił, czy został zastrzelony przez funkcjonariuszy.

Jak poinformował szef policji w Cincinnati, w strzelaninie rannych zostało pięć osób, spośród których trzy zmarły.

Burmistrz Cincinnati John Cranley powiedział, że napastnik “strzelał do niewinnych ofiar” i że był to “straszny widok”.

Dodał, że w lobby budynku przy placu Fontann mieszczą się cukiernie, lodziarnie i restauracje, więc – jak podkreślił – “mogło być dużo gorzej”, gdyby nie natychmiastowa reakcja policji. (PAP)

Ci co byli na miejscu i nie zostali przez mordercę zastrzeleni mieli o tyle szczęście, że w czasie i miejscu ataku znalazł się ktoś z bronią w ręku. Active shooter – aby powstrzymać tego rodzaju mordercę nie pomoże ani telefon do przyjaciela, ani telefon na policję, ani poddanie się woli przestępcy. Żaden pacyfistyczny sposób nie pomoże, na active shooter jedyne rozwiązanie to broń palna i strzelanie do przestępcy.

Nie zawsze będzie tak, że na miejscu ataku znajdzie się policjant. Policjant to nikt inny niż uzbrojony obywatel, uzbrojony instytucjonalnie. Każdy obywatel, praworządny obywatel, powinien mieć możliwości postawienia się w roli obrońcy prawa, gdy pojawiła się taka konieczność.

Obrona prawa przed jego naruszeniami to powinność każdego praworządnego obywatela. Trzeba ten fakt akceptować i trzeba każdemu praworządnemu obywatelowi to umożliwić. Policjant ma powinność stać w obronie naruszanego prawa, a obywatel powinien mieć do tego prawo, bez prawnego obowiązku.

Ależ te moje republikańskie przekonania są nieznośne gdy patrzy się na polską, socjalną rzeczywistość.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.