Naćpanego agresora skutecznie powstrzymuje urządzenie zdolne do rażenia celów na odległość

2018-09-07 10:50 (PAP) Poznań/ Policjanci postrzelili mężczyznę, który zaatakował ich młotem i nożem

Policjanci z Poznania musieli użyć broni wobec agresywnego mężczyzny, który zaatakował ich nożem i młotem budowlanym. 36-latek z ranami postrzałowymi trafił do szpitala.

W nocy z czwartku na piątek poznańscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia o agresywnym mężczyźnie, który zdemolował wejście do sklepu spożywczego, a następnie zaatakował postronnego mężczyznę siedzącego w pojeździe Jak – poinformowała w piątek PAP Iwona Liszczyńska z biura prasowego KWP w Poznaniu.

Liszczyńska podała, że napastnik zaatakował też przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów.

“W jednej ręce trzymał nóż, a w drugiej młot budowlany, którym zaczął uderzać w szyby radiowozu. Policjanci natychmiast przystąpili do obezwładnienia mężczyzny, jednak był on tak agresywny, że zmuszeni zostali do użycia broni. W efekcie podjętych działań agresor został obezwładniony i zatrzymany” – powiedziała.

36-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został niegroźnie ranny w nogę i pachwinę. Trafił do szpitala. Funkcjonariusze nie wykluczają, że mężczyzna znajdował się pod wpływem środków psychoaktywnych, dlatego została pobrana mu krew do badań.

Iwona Liszczyńska podała też, że w trakcie zdarzenia obrażeń doznał jeden z policjantów, którego raniły odłamki szkła ze zbitej szyby. Trwa gromadzenie materiału dowodowego. Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty zostaną przedstawione agresywnemu mężczyźnie. (PAP)


 

W normalnych warunkach na łobuza działa sam widok broni palnej. Tak załatwiana jest ogromna większość obron przed bezprawnym zamachem. Amerykanie, którzy prowadzą w tej mierze badania pouczają, że tak jest załatwiane ponad 90% przypadków używania broni w defensywie. Pan przestępca widzi, że jest broń palna, odpuszcza agresywne zachowanie. Przestępca przecież kalkuluje ryzyko w swoim przestępczym fachu.

Niestety świat jest zaopatrywany w substancje zakłócające pracę układu nerwowego. Postrzeganie rzeczywistości przez agresora jest wówczas zaburzone. Pan przestępca otumaniony, nie do końca wie co czyni, a przecież z nożem czy młotem naćpany oszołom może wyrządzić poważne szkody.

Na szczęście postęp cywilizacyjny wyposażył ludzkość w coś co nazywa się bronią palną. Broń palna jest to urządzenie, które na odległość z dużą siłą i bardzo precyzyjnie jest w stanie razić cele. Przy pomocy tego urządzenia człowiek z bezpiecznej odległości jest w stanie powstrzymać czy obezwładnić agresywnego i nierozumnego napastnika.

Rozum podpowiada, że w takie urządzenia powinni być wyposażeni wszyscy ci, co do których istnieje domniemanie, że nie wykorzystają go bezprawnie. Takie domniemanie obowiązuje co do ogromnej większości ludzi. Niestety świat jest zaopatrywany w idee zakłócające pracę układu nerwowego, w szczególności polityków stanowiących prawo. Postrzeganie rzeczywistości przez polityka jest wówczas zaburzone. Pan polityk otumaniony, nie do końca wie co czyni, a przecież przy pomocy złego prawa może wyrządzić poważne szkody.

No i z jednej strony pojawiają się otumanieni narkotykami przestępcy, a z drugiej otumanieni socjalizmem politycy. Po środku stoimy my obywatele. Jest nas ogromna większość ale niestety nie jesteśmy dostatecznie dobrze zorganizowani.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.