Polak, Tomasz Bartnik mistrzem świata w strzelectwie sportowym, w konkurencji karabin dowolny

Tomasz Bartnik mistrzem świata w konkurencji karabin dowolny karabin dowolny – trzy postawy – 3×40 strzałów na 50 m. Reprezentant Polski wyrównał swój własny rekord Polski w fazie zasadniczej i na jedną dziesiątą punktu się zbliżył do rekordu kraju w finale.

Sukces Tomasza Bartnika jest tym większy, że oznacza również zdobycie przepustki olimpijskiej na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 r.

Mistrz świata na co dzień reprezentuje CWKS Legię Warszawa Sekcję Strzelecką i jest wychowankiem trenerki Eulalii Rolińskiej, przed laty również mistrzyni i rekordzistki świata.

Mistrzostwa świata odbywają się w południowokoreańskim Changwon.

(źródło pzss.org.pl issf-sports.org)

Dobra wiadomość. Takich mistrzów tym więcej im łatwiejszy dostęp do broni. Im trudniej, tym mniej ludzi w klubach, tym mniejsze szanse, że mistrz się na strzelnicy pojawi.

Moje rozumowanie jest oczywiste i poste. Ciekawy jetem czy dociera do zakutych łbów polityków? W sumie to znam odpowiedź. Do tych durniów nic nie dociera.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.