“trzeba odróżnić to, co jest dozwolone, od tego, co jest realną wolnością, taką którą naprawdę można realizować”

2018-09-15 13:37 (PAP) Kaczyński: wolność jest wartością, którą Polacy szczególnie cenią (krótka)

Wolność jest wartością, którą Polacy szczególnie cenią, jej potrzeba tkwi w nas i jest to zrozumiałe – wynika z doświadczenia naszego narodu – mówił w sobotę lider PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej w Zielonej Górze. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest to “skłonność do anarchii”.

Kaczyński podkreślił w swoim wystąpieniu, że wartości, którą Polacy szczególnie cenią jest wolność.

“My – mówię o Polakach, naszych rodakach – zwykle traktujemy wolność, jako coś, co odnosi się do braku zakazów, do tego, żeby nam czegoś nie zakazywano. (…) Ona oczywiście jest bardzo ważna i to jest zrozumiałe, że my jesteśmy do niej tak bardzo przywiązani – żyliśmy przecież przez dziesięciolecia w systemie, który zakazywał bardzo wielu rzeczy, który zakazywał normalnego życia społecznego” – zauważył prezes PiS.

Jak podkreślił, potrzeba takiej wolność “tkwi” w Polakach. Zaznaczył jednocześnie, że jest to “zupełnie zrozumiałe” i nie jest to “skłonność do anarchii”. “To po prostu doświadczenia naszego narodu” – wskazał Kaczyński. Prezes PiS dodał, że wolność ma też inne znaczenie: “wolność do czegoś”, np. do podróżowania.

“Tutaj też pozwolę sobie wprowadzić pewne rozróżnienie. W PRL-u w Polsce ta wolność była, mogliśmy podróżować (…). Ale jest także pytanie, czy ta wolność była do końca realna, czy istniały odpowiednie urządzenia, drogi, koleje, połączenia lotnicze, lotniska, hotele, czy mieliśmy na tyle pełne kieszenie, żeby rzeczywiście móc podróżować” – pytał Kaczyński.

Według niego, “trzeba odróżnić to, co jest dozwolone, od tego, co jest realną wolnością, taką którą naprawdę można realizować”.

Kaczyński dodał, że jest także wolność do współdecydowania o losach naszej Polski i o losach “naszych małych ojczyzn”. (PAP)


 

Po przeczytaniu tej depeszy mam jeszcze gorsze zdanie o Kaczyńskim niż miałem. Dotychczas myślałem, że to taki stary zgred, który uważa innych za głupków, uważa, że wie wszystko od innych lepiej i wszystkich chce na siłę pouczać.

Teraz widzę, że jest nieco inaczej, on wszystko rozumie, okazuje  się, że on rozumie co to jest wolność. Chociaż wie co to wolność, to uskutecznia parszywy socjalizm, czyli całkowite zaprzeczenie wolności. Socjalizm to system instytucjonalnego dozwalania bez możliwości prawdziwej realizacji.

W socjalizmie dozwolone jest być bogatym ale się nie da, bo podatki drenują owoce ludzkiej pracy. W socjalizmie człowiek ma prawo do obrony, ale nie ma czym tego prawa sprawować, bo obywatel jest rozbrojony. Cały socjalizm jest naszpikowany takim dozwolonymi prawami, bez instrumentów do praktycznej realizacji. W socjalizmie człowiek ma prawo do życia po swojemu, ale się nie da bo są setki tysięcy urzędników i miliony stron przepisów.

Jestem dzisiaj pewny, że Jarosław Kaczyński rozumie, że mamy napisane na kartce prawo do obrony, ale to prawo nie może być faktycznie realizowane, bo niby czym? Patykiem, telefonem do sąsiada, próbą połączenia z najbliższym komisariatem policji?

To za sprawą pana Kaczyńskiego Polacy nie mogą mieć prawa do broni, które realnie gwarantuje prawo do obrony. W PiS osobiście Kaczyński o wszystkim decyduje i tej wolności, tego naturalnego prawa dla każdego człowieka nam Kaczyński odmawia. Mamy napisane na kartce prawo do obrony ale tego prawa nie ma, bo nie można go faktycznie realizować. Wszytko to pan Kaczyński rozumie i wprost to Polakom zakomunikował słowami:

“trzeba odróżnić to, co jest dozwolone, od tego, co jest realną wolnością, taką którą naprawdę można realizować”

– Jarosław Kaczyński

Człowiek, który rozumie czym jest wolność, a uskutecznia socjalistyczną niewolę, nie może być oceniany pozytywnie. O takich ludziach myślę, że są wyniośli, pyszni, bezgranicznie zadufani w sobie, zarozumiali. Mówią pięknie, a robią dokładnie odwrotnie. Można powiedzieć jednym słowem – socjaliści. Teraz to widać jednoznacznie.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.