Atak nożem na bezbronną kobietę – znowu nie było policjantów – szukają łobuza. Dajcie Polakom prawo i narzędzia do obrony własnej!

2018-09-17 20:04 (PAP) Wrocław/ W centrum miasta mężczyzna zaatakował kobietę ostrym narzędziem

Nieznany mężczyzna ostrym narzędziem ranił 59-letnią kobietę pracującą w jednym ze sklepów w centrum Wrocławia. Policja szuka sprawcy.

Około godz. 17.00 na skrzyżowaniu ulic Jedności Narodowej i Daszyńskiego nieznany mężczyzna ostrym narzędziem ranił 59-letnią kobietę pracującą w jednym z okolicznych sklepów – poinformował w poniedziałek asp. szt. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

“Przyczyny napaści na razie nie są ustalone” – powiedział. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Nie wiadomo, w jakim jest stanie. Na miejscu pracują służby.

“Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, kim jest mężczyzna i jakie są powody jego zachowania” – powiedział Dutkowiak. (PAP)


2018-09-18 20:06 (PAP) Wrocław/ Nagroda za pomoc w schwytaniu mężczyzny, który ranił kobietę

Policja wyznaczyła 6 tys. nagrody za informacje mogące przyczynić się do ujęcia mężczyzny, który ostrym narzędziem zranił w poniedziałek w centrum Wrocławia kobietę.

Na stronie wrocławskiej policji opublikowano zapis monitoringu, na którym widać postać domniemanego napastnika – poinformował rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak.

Policja we wtorek po południu podała, że wyznaczyła 6 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże w identyfikacji napastnika.

Do napadu z użyciem ostrego narzędzia doszło w poniedziałek późnym popołudniem w sklepie u zbiegu ulic Jedności Narodowej i Daszyńskiego. Mężczyzna zadał kobiece pracującej w sklepie ciosy ostrym narzędziem. 59-letnia kobieta trafiał do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Nie są znane motywy działania napastnika. (PAP)


Na stronie wroclaw.policja.gov.pl, komunikat:

Policjanci z Wrocławia pracują nad sprawą napadu na 59-letnią kobietę, do którego doszło wczoraj przed godziną 17.00 na terenie dzielnicy Śródmieście u zbiegu ulic Jedności Narodowej a Ignacego Daszyńskiego. Prowadząc działania funkcjonariusze zabezpieczyli materiały dowodowe, w tym m.in. monitoringi, na których widoczna jest sylwetka mężczyzny mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Biorąc pod uwagę charakter sprawy, policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają dodatkowe informacje mogące wpłynąć na jego zatrzymanie, o kontakt z Policją pod nr tel. 601-816-691, 112 lub 997. Policjanci dla osoby, która przyczyni się do identyfikacji i zatrzymania mężczyzny, przewidzieli nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. złotych.

 


 

Polacy coraz bardziej oburzeni przestępstwami w biały dzień i beztroskim bajaniem w obłokach polityków. Otrzymałem w dniu dzisiejszym do wiadomości taki jak poniżej list, skierowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Bardzo się cieszę, że aktywność społeczna rośnie. Odebrali nam nadzieje na zmiany prawa do broni. W sprawie bezpieczeństwa najwięcej robią dla siebie. Zakazują nam dbać o siebie samych. Ogłupiając nas swoimi fałszywi zapewnieniami. To nie może tak być.

 

Dzień dobry,

Czy słyszeli Państwo o wczorajszych wydarzeniach we Wrocławiu? W biały dzień nożem zaatakowano kobietę. Nożownik nie został jeszcze ujęty, minął dzień i (pomimo wszechobecnego monitoringu) nie mamy nawet portretu pamięciowego (https://gazetawroclawska.pl/bestialski-atak-we-wroclawiu-mnostwo-krwi-i-oblawa-zdjecia/ar/13500385).

Zaatakowana nie miała realnej możliwości samodzielnej obrony i fakt ten jest jak najbardziej zgodny z obecną koncepcją rządu. Oficjalnie potwierdzoną przez ministra Zielińskiego w dniu 27 września 2017 roku, słowami: za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje (https://www.youtube.com/watch?v=Tg4pEHJi7Mk ).

W związku z powyższym bardzo proszę o odpowiedź na dwa poniższe pytania:

1. Jak skomentuje powyższą i podobne sytuacje oraz brak możliwości skutecznej, samodzielnej obrony Pan Minister Zieliński?

2. Odnosząc się do oficjalnie, publicznie wypowiedzianych słów o odpowiedzialności Państwa za bezpieczeństwo obywatela, czy Pan minister Zieliński jest w stanie wziąć tę odpowiedzialność i na bazie tej konkretnej sprawy (jak i setek innych) podać się do dymisji? Skoro państwo (służby) nie wywiązały się z odpowiedzialności, którą Minister sam, oficjalnie gwarantował, to chyba wypadałoby jakąś odpowiedzialność ponieść? (jakkolwiek absurdalną ona by nie była – została zagwarantowana przez Ministra)

3. Jakie konkretne działania podejmie MSWiA oraz inne ministerstwa w kierunku zwiększenia naszego codziennego bezpieczeństwa? A w szczególności jaki jest plan na poprawę katastrofalnej sytuacji kadrowej w szeregach Policji?

 

Jako obywatel zaniepokojony obecnym stanem bezpieczeństwa, bardzo proszę o odpowiedź na powyższe podpunkty.

Tak na wszelki wypadek, jakby Państwu umknął mój email, dodaję w CC kilka osób/redakcji, które na pewno nie pominą tej wiadomości.

Pozdrawiam

K.M.

 

Szczerze pisząc nie wierzę aby kacykowie z PiS zechcieli cokolwiek odpowiedzieć do ludu na taki list. No trudno, oni niech sobie milczą, nas to nie zwalnia od powinności działania. Może przyjdzie taki czas, że warsiawskie jelity (jelity – od jelit… zakończonych wiadomo czym) odejdą i na ich miejsce przyjdą ludzie rzeczywiście zatroskani o bezpieczeństwo Polaków, które sprawią, że każdy Polak będzie mógł w razie zagrożenie sięgnąć po własną broń.

Na koniec kilka słów w nawiązaniu do tytułu: Atak nożem na bezbronną kobietę – nie było na miejscu policjantów – szukają łobuza. Dajcie Polakom prawo i narzędzia do obrony własnej! Policjantów nie było, bo być ich nie mogło. Nikt rozsądny nie ma do Policji o to pretensji. Ale warto to podkreślać aby Polacy pojęli, że ściemnia ten, kto zapewnia, że za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Policja.

Bezpieczeństwo powinien zapewniać każdy sobie sam. Powinnością państwa jest zapewnić Polakowi do tego prawa i narzędzia. Jednego i drugiego niestety brak. Na kartce napisane coś tam jest, ale strach z tego prawa korzystać.

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.