Prezydent Trump podczas konferencji z prezydentem Dudą nazwał złodziejami najważniejszych sojuszników PiS – komunistyczne Chiny i taką samą Unię Europejską

2018-09-18 22:40 (Media,Reuters/PAP) USA/ Trump: byliśmy okradani przez wszystkich, przez Chiny oraz UE

Byliśmy okradani przez wszystkich, przez Chiny oraz Unię Europejską – stwierdził we wtorek prezydent USA Donald Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

Odnosząc się do ogłoszenia przez siebie nowych taryf na chińskie produkty, Trump powiedział: “dopiero zaczęliśmy i jeszcze nic nie zrobiliśmy w kwestii chińskiej”. Ocenił, że deficyty “to nie jest taka zła rzecz”, ale “jeśli mamy ponad 300 mld USD po stronie deficytu (…) to trzeba coś z tym zrobić”. Nazwał USA “świnką skarbonką dla całego świata”.

“Chińczycy nas okradali” – oświadczył Trump. Zwracając się do Dudy powiedział: “przepraszam panie prezydencie, ale Unia Europejska też nas okradała, jesteście jej częścią, byliśmy okradani przez wszystkich”. Dodał, że zamierza to zmienić, by chronić amerykańskich pracowników, rolników i firmy.

Prezydent USA wyraził opinię, że Chińczycy “odbudowali swój kraj pieniędzmi wypompowanymi ze Stanów Zjednoczonych”.

Trump mówił również o relacjach handlowych z Kanadą. Skrytykował ten kraj za zbyt wysokie jego zdaniem taryfy na amerykańskie produkty. (PAP)

Prezydent Duda zamilkł, zaniemówił z wrażenia. Donald Trump nazwał złodziejami najważniejszych sojuszników PiS – komunistyczne Chiny i taką samą Unię Europejską. Prezydent Duda nie skomentował, nie zgodził się z tymi oczywistymi słowami. Powód jest zupełnie prosty. Polska PiS jest w ścisłej współpracy z tymi największymi komunistycznymi złodziejami.

Podoba mi się Prezydent Trump. Mówi prosto, bez ogródek, mówi prawdę, bo tylko takie podejście do sprawy może być fundamentem dobrych relacji. Czy cokolwiek dotrze do kacyków z PiS. Szczerze wątpię. Obawiam się, że na podpisaniu wspólnej deklaracji, poza dalszym zabraniam przez pisowskich kacyków o ochronę ze strony wojska amerykańskiego, niewiele się zmieni. W Polce rządzi skrajnie lewicowy rząd PiS, prowadzony przez lewackiego wręcz, zrównoważonego w rozwoju, premiera.

Tu same uroczyste deklaracje niczego nie zmienią, tu potrzeba przede wszystkim sojuszu cywilizacyjnego, zaczerpnięcie amerykańskich wartości, Pierwszej Poprawki, Drugiej Poprawki a przede wszystkim zerknięcia do Biblii, na której oparto Amerykę (In God we trust), a dopiero za tym może iść dobry handel, dobra wymiana militarna i gospodarcza. Bez tego będzie oczekiwanie przez lewicowych kacyków na łapówki i niezrozumienie tych oczekiwań przez amerykański prywatny biznes.

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.