Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojony mężczyzna obronił kobietę przed seksualną napaścią nożownika

USA, Floryda, hrabstwo Clay, 11 września 2018 r. Nastolatek z nożem napastował seksualnie kobietę w Walmarcie. Uratował ją przypadkowo przechodzący mężczyzna posiadający licencję na noszenie broni.

Nastolatek w sklepie Walmart podszedł do kobiety i powiedział, że chce aby uprawiała z nim sex i ma nóż w kieszeni. Pokazał nóż. Kobieta przekonywała, aby odszedł, że jej mąż i dziecko czekają na nią na parkingu, że za moment będą jej szukać, że wszystko widać w kamerach sklepu. Agresor nie odstępował.

Gdy opodal przechodził przypadkowy mężczyzna, kobieta zawołała do niego o pomoc. Powiedziała, że chłopak jej grozi nożem, jeżeli nie spełni jego seksualnych żądań. Szczęśliwy traf sprawił, że przechodzący mężczyzna miał licencję na noszenie broni palnej. Zapytał chłopaka czy rzeczywiście ma nóż, a ten potwierdził i nawet pokazał nóż. Mężczyzna cofną się na kilka kroków i sięgnął po broń. Przestępca od razu rozpoczął ucieczkę. Został ujęty w krótkim czasie po zdarzeniu przez policjantów.

Ze szczegółami darzenie zostało opisane przez pokrzywdzoną Alis Muntain, na jej facebokowym profilu.

Alis Muntain na Facebook napisała: Jestem przekonana, że gdyby ten człowiek nie przechodził i nie miał przy sobie broni, wszystko mogło pójść inaczej, jestem bardzo wdzięczna, że pojawił się w tym momencie, i że korzystał ze swojego prawa do noszenia broni.

Alis Muntain zdecydowała się opisać sprawę publicznie, bowiem uważa, że dotyczące jej zdarzenie pokazuje jak ważne jest dla zachowania bezpieczeństwa swojego i innych, jest korzystanie prawa do posiadania i noszenia broni.

(źródło breitbart.com facebook.com/alis.plath news4jax.com)

W facebookowym wpisie Alis Muntain napisała także, że nigdy nie przypuszczała, że coś takiego spotka ją w Walmarcie. Okazuje się, że świry wybierają najmniej oczekiwane przez ludzi miejsca na dokonywanie przestępstw. Wielką pomoc w zapobieganiu przestępstwom daje broń palna w rękach praworządnego obywatela.

Nawet nie podejmuję próby przyrównania tej sytuacji do warunków w Polsce. My żyjemy w jakimś wynaturzonym miejscu, gdzie broń jest traktowana jako zło wcielone, a bezgranicznie durni politycy wciskają nam kit, że o nasze bezpieczeństwo zatroszczyć ma się wyłącznie policja, nawet nie my sami.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.