Marine Le Pen skierowana przez sąd na przymusowe badania psychiatryczne, bo… informowała o zbrodniach ISIS – kiedy za chorobę zostanie uznana sama chęć posiadania broni?

2018-09-20 15:42 (Reuters, AP/PAP) Francja/ Le Pen skierowana na przymusowe badania psychiatryczne

Marine Le Pen, która przewodzi francuskiej skrajnej prawicy, poinformowała w czwartek, że francuski sąd skierował ją na badania psychiatryczne w ramach dochodzenia w sprawie zamieszczenia przez nią na Twitterze brutalnych zdjęć. Zaznaczyła, że nie stawi się na badania.

Dochodzenie, które ruszyło w marcu, dotyczy trzech zdjęć zamieszczonych przez Le Pen w 2015 r. Jedno z nich przedstawiało ścięcie głowy amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Polityk opublikowała je po zamachach w Paryżu w 2015 r., w których zginęło ponad 130 osób.

Sąd nie potwierdził, czy skierował Le Pen na badania, jednak podkreślił, że to normalna procedura w takich przypadkach.

Myślałam, że widziałam już wszystko, ale nie! Za potępienie horrorów #Daesh (Państwo Islamskie – PAP) w tweetach, +wymiar sprawiedliwości+ kieruje mnie na badania psychiatryczne! Jak daleko się posuną? NIE DO WIARY – napisała na Twitterze Le Pen.

Następnie przekazała dziennikarzom, że nie stawi się na badania. “Chcę zobaczyć, jak sędzia będzie próbował mnie do tego zmusić” – podkreśliła.

Na antenie BFM TV oceniła, że takie metody reżimy totalitarne wykorzystują wobec swoich rywali, by “wyglądali jakby byli szaleni”.

Jak wynika z dokumentu sądowego, który Le Pen zamieściła na Twitterze, drogą badań sędzia chce sprawdzić, czy cierpi ona na jakąś chorobę psychiczną, a jeżeli tak, czy mogło to wpłynąć na ocenę przez nią sytuacji, kiedy publikowała tweety. Lekarze mają też ocenić, czy Le Pen stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.

Rywal Le Pen, szef skrajnie lewicowej Francji Nieujarzmionej Jean-Luc Melenchon ocenił, że badanie jest niepotrzebne, ponieważ jest ona “politycznie odpowiedzialna za swoje działania polityczne”. “Nie tak osłabimy skrajną prawicę” – dodał.

Szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył: “Sąd zarządził badania psychiatryczne dla Marine Le Pen. Brak mi słów! Solidaryzuję się z nią i Francuzami, którzy kochają wolność!”. (PAP)

 

Ta wiadomość jedynie pozornie nie ma związku z dostępem do broni. W krótkim czasie, po przyjęciu za normę badania psychiatrycznego po publicznym mówieniu o zbrodniach wyznawców Allacha, przymusowym badaniom psychiatrycznym będą poddawani ci, co chcą posiadania broni. Dlaczego nie i jakaż to, z powyżej opisanym przypadkiem, różnica?

Ale zaraz, zaraz… przyszło mi coś na na myśl, gdy chciałem poprawić tytułu wpisu na taki: Marine Le Pen skierowana przez sąd na przymusowe badania psychiatryczne, bo… informowała o zbrodniach ISIS – kiedy badania dla tych co chcą mieć karabin? – przecież to już obowiązuje niemal w całej Europie. Chcesz mieć karabin idziesz do psychiatry i do psychologa. Póki co jednak chcą zbadać czy nie jesteś wariatem, a ja wieszczę, że za chorobę psychiczną uznają samą chęć posiadania broni…

Mam wrażenie, że jesteśmy o krok od postawienia przez jakiegoś lewicowego obłąkańca tezy, że kto chce mieć w domu karabin jest chory psychicznie, i pewnie chce wymordować sąsiadów. Myślę, że namiastką lub wstępem do takich pomysłów są brednie, wygadywane przez przeróżnych przedstawicieli naszej polskiej wasiaskiej jelity, że jak tylko Polacy by mieli dostęp do broni, to by od razu zaczną się wzajemnie mordować, na początek każdy wymorduje sąsiadów.

Coś się ludziom stało. Nawet wiem dlaczego są tak głupi. Otóż, początkiem mądrości jest strach przed Bogiem – to podstawowa prawda wyrażona w Biblii. Nie byle jakim bogiem, a Bogiem objawionym w Biblii. Biblia to księga, która oferuje wielką mądrość. Niestety ta księga jest powszechnie odrzucana, powszechnie w Polsce, powszechnie w Europie. Czytasz Biblię, pukają się w głowę jesteś sekciarzem, a chwilę później mamy do czynienia z sytuacją jak w powyższej depeszy. Coś się w naszej cywilizacji zepsuło. No właśnie to się zepsuło, że człowiek zamiast pokornie przyjąć, że wartości pochodzą od Boga i są opisane w Biblii, uwierzył sam w siebie. Uwierzył człowiek, że on sam jest w stanie ocenić co jest złe, co dobre. No i dokonał bezbożny człowiek oceny, zaczął myśleć, że pani Le Pen zwariowała, że mówi prawdę o zbrodniach ISIS. Tak wyglądała będzie cywilizacja bez Boga i bez Biblii.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi. Dzięki waszej ofiarności na serwis PAP starcza co miesiąc. Zbiorę teraz kasę i kupię nowy komputer. Ten którego używam do pisania na trybunie ma już z 8 lat. Czy to wypada? Mam nadzieję, że tak.