Piraci porwali załogę statku – armator popełnił błąd, nie zapewnił zbrojnej ochrony

2018-09-22 20:51 (Reuters/PAP) Piraci porwali załogę szwajcarskiego statku handlowego

Piraci na nigeryjskich wodach porwali 12 członków załogi szwajcarskiego statku handlowego, który płynął z ładunkiem pszenicy z Lagos do Port Harcourt – poinformował w sobotę armator Massoel Shipping.

Piraci wdarli się na pokład i uprowadzili 12 spośród 19 członków załogi.

Armator nie podał narodowości porwanych. (PAP)

2018-09-22 21:28 (Reuters/PAP) 12 członków załogi szwajcarskiego statku porwanych przez piratów na wodach Nigerii

Wśród 12 członków załogi szwajcarskiego statku handlowego, uprowadzonych przez piratów na wodach nigeryjskich, nie ma Szwajcarów – przekazało szwajcarskie MSZ, powołując się na informacje armatora, firmy Massoel Shipping.

Statek MV Glarus płynął z ładunkiem pszenicy z Lagos do Port Harcourt w delcie rzeki Niger, gdy piraci wdarli się na pokład i uprowadzili 12 spośród 19 członków załogi – poinformował w sobotę Massoel Shipping. Armator nie podał narodowości porwanych.

Szwajcarski armator zapewnił w krótkim oświadczeniu, że “współpracuje z władzami i specjalistami, by zapewnić szybkie i bezpieczne uwolnienie” uprowadzonych.

Reuters pisze, że nigeryjska marynarka wojenna i policja zapowiedziały śledztwo, kiedy dowiedziały się o porwaniu. Agencja zwraca uwagę, że porwania są na niektórych obszarach Nigerii poważnym problemem. (PAP)

 

 

Jedyną skuteczną, prawdziwie skuteczną ochroną przed piratami jest broń palna. W każdej sytuacji gdy chodzi o atak, jedyna metoda to broń palna. Dotychczas nigdy jeszcze nie udało się wejść piratom na statek, który miał uzbrojoną załogę. To słowa posłyszane u praktyka, u kogoś kto pływał na statkach jako zbrojna ochrona. Piraci radzą sobie z każdym zabezpieczaniem, nie mogą sobie poradzić z ołowiem lecącym w ich stronę z pokładu atakowanego statku.

Armator popełnił błąd. Nie zapewnił na niebezpiecznych wodach zbrojnej ochrony. Będzie teraz za głupotę płacił. Dzicy domagają się okupu i trzeba będzie im zapłacić. Nie wierzę, że tam ktoś jest w stanie przy pomocy służb państwa uratować porwanych. Oczywiście będzie propaganda, ale nie wierzcie – będą słono płacić.

Nauczą się na następny raz i zapewnią panów z karabinami, którzy będą z burty statutu pilnować aby piraci nie wdarli się na statek. Karabin w ręku praworządnego człowieka naprawdę dobrym jest lekarstwem na bezprawie. Działa niezwłocznie i jest stosunkowo tani.


2018-09-23 20:33 (Reuters/PAP) Nigeria/ Ujawniono narodowość porwanych członków załogi szwajcarskiego statku

Agencja morska Nigerii podała w niedzielę narodowość 12 członków załogi szwajcarskiego statku handlowego, uprowadzonych na wodach nigeryjskich przez piratów. Uprowadzeni to siedmiu Filipińczyków oraz Słoweniec, Ukrainiec, Rumun, Chorwat oraz obywatel Bośni i Hercegowiny.

Jak informował w sobotę szwajcarski armator Massoel Shipping, statek MV Glarus płynął z ładunkiem pszenicy z Lagos do Port Harcourt w delcie rzeki Niger, gdy piraci wdarli się na pokład i uprowadzili 12 spośród 19 członków załogi. Armator nie podał narodowości porwanych, informując jedynie, że nie ma wśród nich Szwajcarów.

Szwajcarski armator zapewnił w krótkim oświadczeniu, że “współpracuje z władzami i specjalistami, by zapewnić szybkie i bezpieczne uwolnienie” uprowadzonych.

Reuters zwraca uwagę, że porwania są na niektórych obszarach Nigerii poważnym problemem. (PAP)

 

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.