Przed atakiem nożownika nie da się inaczej bronić niż z użyciem broni palnej

Na twitter znalazłem film, który jak mi się zdaje pokazuje jak wygląda atak nożownika na żywo. To nie jest teoria, to nie są nasze wyobrażenia, a rzeczywista agresja człowieka wyposażonego z nóż. Zobaczcie dynamikę zdarzenia. Zobaczcie ile osób zostało zaatakowanych. Po obejrzeniu zastanówcie się czy w takich okolicznościach faktycznych istnieje jakiś inny skuteczny sposób obrony niż strzał do agresora z broni palnej.

Nie ma co do tego żadnej wątpliwości, że jedyna metoda obrony do posiadanie broni palnej. Żadne karate, żadne chwyty obezwładniające, żadne gazy, żadne pałki i telefony na policję – absolutnie nic takiego na nie zadziała wobec agresywnego nożownika. Czas, dynamika zdarzenia wyklucza inną metodę niż broń palna. Broń działa od razu, kula leci bardzo szybko, a trafienie z całą pewnością powstrzymuje agresywne zamiary nożownika. We wczesnym stadium ataku nawet może obejść się bez obrażeń, bo sam widok broni powstrzymuje złe zamiary.

Tak czy inaczej jedyna skuteczna metoda obrony to wykorzystanie broni palnej. Nie broni policjanta, który przybędzie wezwany, bo nikt go nie wezwie. Użycie broni w obronie przez napadniętą ofiarę albo użycie broni przez świadka działającego w obronie atakowanej osoby.

 

Na koniec myśl ogólna. Za mordercze ataki, z ich skutki ponoszą w jakimś zakresie moralną odpowiedzialność wszyscy ci co sprzeciwiają się posiadaniu broni do obrony własnej. Oni mogą nie chcieć posiadać środków do obrony. Ich sprawa. Oni jednak nam zakazują posiadania broni, w trosce o… no właśnie o kogo?! Moim zdaniem są ci ludzie moralnymi wspólnikami morderców, bo ułatwiają im mordercze zadanie, są moralnie odpowiedzialni za płacz ofiar, żon, dzieci matek. To wy przeciwnicy posiadania broni palnej szafujecie cudzą krwią bardzo swobodnie.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.