Niebezpieczni przestępcy posiadają nielegalną broń – przykład z Warszawy – praworządni Polacy są bezbronni

2018-09-25 06:01 (PAP) KSP: Zatrzymani sprawcy napadu z bronią na jubilera

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sierpniu mieli napaść z bronią na sklep jubilerski w Legionowie. Ukradli wówczas biżuterię wartą ponad 100 tysięcy złotych. Obaj zostali aresztowani.

Do zatrzymań doszło w weekend. 29-leni Dariusz D. oraz 39-letni Krystian O. są podejrzani o dokonanie rozboju z użyciem broni palnej w dniu 7 sierpnia w Legionowie – poinformował PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji kom. Sylwester Marczak.

“Zamaskowani sprawcy weszli do zakładu jubilerskiego i zastraszając pracownika przedmiotem przypominającym broń, rozbili gabloty, w których znajdowała się biżuteria. Ich łupem padły pierścionki i łańcuszki o wartości co najmniej 100 tysięcy złotych” – podał kom. Marczak.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw.

“Praca operacyjna bardzo szybko przyniosła efekty. Funkcjonariusze ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym napadem. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Warszawy” – poinformował kom. Marczak.

W miniony weekend przy wsparciu antyterrorystów stołeczni policjanci dokonali zatrzymań podejrzanych osób. Dariusz D. został ujęty na Mokotowie. Jak podaje KSP, 29-latek był wielokrotnie notowany. Krystiana O. zatrzymano w dzielnicy Praga-Południe. 39-latek był poszukiwany trzema listami gończymi w związku z włamaniem, przywłaszczeniem mienia, a także pozbawieniem wolności innej osoby.

W miejscach ich zamieszkania zabezpieczono m.in. dwie sztuki krótkiej broni palnej, elementy umundurowania policyjnego i ponad 14 tys. złotych w gotówce. Pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Obaj mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzuty dokonania rozboju z użyciem broni palnej. Grozi im za to od 3 do 15 lat więzienia.

W niedzielę legionowski sąd tymczasowo aresztował obu podejrzanych.

KSP nie wyklucza kolejnych zatrzymań osób mających związek ze sprawą. (PAP)

Ta depesza pokazuje charakterystyczne cechy dla wszystkich brutalnych przestępstw z użyciem broni palnej. W punktach wygląda to tak:

1/ przestępcy mają nielegalną broń;

2/ atakują bezbronnych obywateli;

3/ atak odbywa się pod nieobecność policji;

4/ obywatel nie może liczyć na pomoc policji (służb państwa) w trakcie bezprawnego zamachu;

5/ obywatel jest na ogół pozbawiony możliwości samodzielnej obrony w sposób adekwatny do środków posiadanych przez przestępców;

6/ policja podejmuje działania dopiero po dokonaniu przestepstwa;

To wszystko panowie i pani politycy z entuzjazmem określają, że policja, a nawet szerzej służby państwa zapewniają bezpieczeństwo obywatelom. Nie obywatele sami, a państwo i służby, które to państwo powołuje. Tak to jest w propagandzie uskutecznianej przez polityków określane. Brzmi pięknie, w praktyce często bywa niezrealizowane.

Wnioski dla ludzi myślących, w punktach:

1/ bandyci mają broń;

2/ w trakcie ataku nie można liczyć na policję – to niewykonalne – nie z powodu zaniedbań policji, a z uwagi na to, że tak wygląda życie;

3/ policja łapie bandytów po popełnionym przez nich przestępstwie;

4/ o bezpieczeństwo własne należy troszczyć się samodzielnie;

5/ należy wybierać takich polityków, którzy nie plotą bzdur jak wyżej opisałem;

6/ należy naciskać na polityków aby wreszcie umożliwili praworządnym Polakom na posiadanie broni palnej.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.