Zorganizowane grupy przestępcze posiadają nielegalnie broń – przykład z Warszawy – praworządni Polacy są bezbronni

2018-09-26 08:57 (PAP) CBŚP: Zatrzymania “grupy ożarowskiej”, 45 osób podejrzanych (opis)

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w Warszawie i okolicach 26 osób związanych z grupą ożarowską. Kolejnych 19 zostało doprowadzonych z aresztów śledczych. Wśród podejrzanych jest Piotr S.”Sajur” i jego żona Justyna S. Grupa miała wprowadzić na rynek narkotyki warte 13 mln zł.

Jak poinformowała PAP w środę kom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji, śledztwo w tej sprawie trwało półtora roku. Wszystkie czynności nadzorowali prokuratorzy z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Do zatrzymań członków tzw. grupy ożarowskiej doszło w poniedziałek o godz. 6 rano. Policjanci zatrzymali w Warszawie i okolicach 26 osób. W akcji brało udział ponad 330 funkcjonariuszy m.in. Z Komendy Stołecznej Policji, komend wojewódzkich z całego kraju oraz Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

“Dynamiczne działania policjantów zaskoczyły podejrzanych, nie pozwalając im na jakikolwiek manewr czy stawianie oporu” – powiedziała kom. Jurkiewicz. Policja zabezpieczyła w ich mieszkaniach cztery jednostki broni, narkotyki – haszysz, amfetaminę, tabletki MDMA, marihuanę oraz heroinę, a także kradziony laptop i koparkoładowarkę z przerobionym numerem VIN. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 385 tysięcy złotych i 19 tysięcy euro, luksusowe zegarki warte kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz samochód.

Wśród osób zatrzymanych w poniedziałek była m.in. Justyna S., żona Piotra S. ps. “Sajur”, domniemanego szefa grupy z Ożarowa. Justyna S. też ma zarzut kierowania “grupą zorganizowaną o charakterze zbrojnym”, bo według śledczych pomagała mężowi zarządzać półświatkiem.

Piotr S. został zatrzymany w 2016 roku w Borzęcinie Dużym, podczas akcji CBŚP. “Sajur” oraz 18 innych osób zostanie bądź zostało już doprowadzonych do prokuratury z aresztów śledczych oraz zakładów karnych, gdzie odbywają wyroki m.in. za udział w grupach przestępczych. Od poniedziałku prokuratorzy przesłuchali 27 osób. Czynności zaplanowane są do końca tygodnia. Stawiane są zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków, nielegalnego posiadania broni.

Z ustaleń śledczych wynika, że “Ożarów” mógł wprowadzić do obrotu 61 kg heroiny, wartej prawie 5,5 mln zł, ponad 53 kg kokainy o szacunkowej wartości prawie 4,8 mln zł, 58 kg amfetaminy wartej ok. pół miliona, 80 kg marihuany o szacunkowej wartości prawie 1,3 mln zł, 2 kg haszyszu wartego ok. 30 tys. zł, 30 tys. tabletek ecstasy o szacunkowej wartości 300 tys. zł, a także 14 kg mefedronu wartego ok. 280 tys. zł.

“Łącznie członkowie tzw. “grupy ożarowskiej” w okresie objętym zarzutami mogli wprowadzić do obrotu prawie 270 kg narkotyków, o szacunkowej wartości ponad 12,7 mln zł” – podsumowała. (PAP)

Nielegalna broń, narkotyki, zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym – świat przestępczy działa jak należy. Oczywiście od czasu do czasu przestępcy są łapani. Zanim jednak policjanci ich wyłapią, panowie przestępcy zdobywają broń i amunicję do niej, bez pozwoleń, bez kłopotów i problemów administracyjnych. Przecież przestępcy nie zdobywają pozwoleń na broń. Nasi dzielni politycy, naprawdę dzielni i troskliwi, aby zwalczać tego rodzaju zjawiska utrzymują restrykcyjne przepisy o posianiu broni, a nawet je potrafią zaostrzyć. To nic, że przestępcy nie korzystają z pozwoleń na broń, jakie to ma znaczenie?!

Czasami mam wrażenie, jak pisząc to samo po raz setny, jakbym walił głową o ścianę, a tej ścianie nic się nie dzieje. Może jednak ta ściana się chwieje? Może na przewrócenie tego muru kłamstwa na temat broni, który budowano przez dziesięciolecia, kilka lat mojego pisania to za mało? Trzeba pisać dalej, no to piszę: przestępcy mają nielegalną broń, a praworządni Polacy są bezbronni. To jest “logika” polityków, bo do ich łbów nie dociera, że prawo, w tym zakazujące posiadania broni, dotyczy wyłącznie tych obywateli, którzy prawa przestrzegają, a nie przestępców.

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.