Projekt rozporządzenia w sprawie czasowego zakazu noszenia broni, czyli gun free zone na Śląsku i w Małopolsce

Odnotowuję z powodów porządkowych pojawienie się na stronie RCL projektu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Rząd PiS planuje taką oto regulację:

W uzasadnieniu rozporządzenia przytacza się ten sam, oderwany od jakichkolwiek faktów bełkot, który ze szczegółami zdemaskowałem we wpisie pt. Rozporządzenia w sprawie zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym to jedna wielka ściema.

Rząd PiS tworzy jedno wielkie gun free zone i to na dość długi okres na Śląsku i w Małopolsce. W istocie wzmaga to zagrożenia. Przecież im mniej broni w rękach praworządnych Polaków, tym ewentualne zagrożenie wzrasta. Legendy, baśnie, bajki, że to praworządnym Polakom ginie broń palna i to może być przyczyną zagrożenia są… jak by to napisać, aby nie nadmiernie urazić autora takiego oto fragmentu uzasadnienia do przedmiotowego rozporządzenia:

Hm…? Chyba nie jestem w stanie z tym pojąć merytorycznej dyskusji, bo mamy do czynienia z przypadkiem, że największa brednia napisana przez państwowego urzędnika korzysta z powagi urzędowej. Urzędowo musi być i tyle, a ten przypadek zaliczam do takich jak w aforyzmie o dyskusji z debilem:

Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Jestem prawie pewny, że kiedyś się doczekamy rządowego zakazu posiadania broni na teranie całego kraju, bo tak sobie wymyśli jakiś twardogłowy twórca analiz ryzyka. Analiz, które tak naprawdę nie istnieją, co zaprezentowałem w powyżej przedstawionym wpisie.

Projekt w formacje .pdf

Download (PDF, 2,26MB)

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.