Prezydent Białorusi A. Łukaszenka: “Każdy obywatel Białorusi, otrzyma broń, jeśli kraj zostanie zaatakowany przez wroga”

Każdy obywatel Białorusi, oprócz dzieci, otrzyma broń, jeśli kraj zostanie zaatakowany przez wroga, powiedział prezydent Aleksander Łukaszenka.

“Nie żartowałem, kiedy powiedziałem, że jeśli będziemy mieć wystarczającą ilość broni palnej – karabiny szturmowe, pistolety, karabiny maszynowe i amunicję, i jeśli, nie daj Boże, będzie wojna, wręczymy ją każdej rodzinie”, powiedział Łukaszenka. Dodał, że będzie to siedem milionów ludzi otrzymujących broń.

Łukaszenka nie sprecyzował, kto planuje atak na Białoruś, ale powiedział, że sąsiednia Ukraina jest powodem do niepokoju. “Jesteśmy zaniepokojeni napływem nielegalnej broni przez ukraińską granicę”  – powiedział prezydent Białorusi.

Prezydent powiedział, że Białoruś “zdecydowała się uszczelnić granicę z Ukrainą”, której rząd prowadzi od maja 2014 r. kampanię wojskową w odludnych regionach Doniecka i Ługańska na południowym wschodzie kraju.

“Widzimy, jak wiele problemów napływa na Białoruś. Musimy zamknąć granicę, ale nie dla porządnych ludzi, ale dla przestępców, którzy przynoszą broń” – powiedział Łukaszenko.

(źródło rt.com)

Nie mam pojęcia czy Łukaszenka by tak zrobił, ale powiedział co czytamy i pewnie cały świat to przeczyta. W Polsce marni politycy ani tak nie zrobią, ani nawet nie powiedzą niczego podobnego. Nasi tubylczy, zdemoralizowani pychą, z zachłyśnięciu przepychem i szczególnym wybraniem, politycy.

Można napisać, że Polska to nie Białoruś, zatem w Polsce tak jak na Białorusi nie będzie. Szkoda, że nie mamy nawet standardu Białorusi. Polakom bowiem kit wciskają politycy, że przed ewentualnym agresorem obronią na służby i wojsko. Wojsko, którego prawie nie mamy, służby, które są niezłe w gnębieniu praworządnych Polaków za tzw. byle co.

Zachęcam do rozpowszechniania, niech tym co mienią się patrioci i prawica ludzie wytykają na spotkaniach, że nie mają nawet tyle mądrości co były kagiebista Łukaszenka.

Na koniec coś w lekkim związku z wiadomością, a mianowicie o przemycie z Ukrainy.

2018-10-11 12:59 (PAP) Podkarpackie/ Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt amunicji.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia podczas kontroli jednego z samochodów na przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej udaremnili przemyt amunicji. Towar, bez wymaganych zezwoleń, usiłował przewieźć przez granicę 40-letni obywatel Ukrainy.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie st. rachm. Edyta Chabowska, amunicja była w mercedesie, który miał polskie tablice rejestracyjne.

“Za kierownicą auta siedział obywatel Ukrainy, który chciał wjechać do Polski. Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli, że w schowku oraz kurtce kierowcy znajduje się 30 sztuk amunicji kaliber 9 mm” – dodała.

Mężczyzna nie zgłosił amunicji do kontroli i nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do jej legalnego przywiezienia do Polski.

Jak zaznaczyła Chabowska, podejrzany o przemyt mężczyzna został przekazany policjantom z komisariatu w Radymnie, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. “Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji” – podkreśliła.

Chabowska przypomniała, że osoba, która przywozi na terytorium Polski z państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej broń lub amunicję bez wymaganego zaświadczenia podlega karze aresztu lub grzywny.(PAP)

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.