Są jeszcze bankierzy, którzy pożyczają pieniądze branży produkującej broń

Wyczytałem w amerykańskim internecie, że producenci broni palnej mają kłopoty z bankierami. Okazuje się, że banki powstrzymują się ze współpracą z producentami broni palnej. Wspominałem o tego rodzaju problemach już wcześniej, a mianowicie we wpisie pt. Instytucje finansowe mogą faktycznie ograniczyć sprzedaż broni.

Na szczęście nie wszyscy bankierzy są zideologizowani lewicowym obłędem i są jeszcze tacy, którzy chcą pożyczać producentom broni dolary. Portal personaldefenseworld.com zawiadamia, że Wells Fargo – amerykański holding finansowy – zdecydował przedłużyć linię kredytową dla bardzo dużego amerykańskiego producenta broni Ruger. Portal zawiadamia, że ta decyzja jest zaskoczeniem w branży finansowej, która chce likwidować swoje związki z producentami broni.

Okazuje się, że Wells Fargo & Company konsekwentnie finansuje branżę związaną z bronią w USA, bo od 2012 roku ta instytucja pożyczyła producentom broni łącznie ponad 431 milionów dolarów. Niestety współpraca Wells Fargo & Company z branżą producentów broni naraża tą instytucję na szykany ze strony korporacji zrzeszającej bankierów w USA. Z Wells Fargo prowadzone są dyscyplinujące rozmowy przez przedstawicieli organizacji zajmującej się odpowiedzialnością korporacyjną w branży finansowej.

Lewicowi bankierzy oczywiście czynią swoje szykany wobec producentów broni oraz Wells Fargo pod hasłami konieczności powstrzymania przemocy i tzw. strzelanin w USA, jednak każdy rozumny człowiek wie, że tu idzie spór o fundamenty Ameryki. Wolny obywatel może mieć broń. Poddanemu bezpieczeństwo zapewnia państwo, odbierając mu wolność i prawo do noszenia broni.

Z uwagi na to, że w Polsce rządzi międzynarodowy bankier, czyli pan Mateusz Morawiecki, to mam taką myśl na marginesie. Zastanawiam kiedy w sprawie broni wypowie się właśnie pan premier. Jestem pewny, że będzie to głos skrajnie lewacki i przerażający w swojej treść. Pan Morawiecki to skrajna lewica, wręcz lewactwo, tymczasowo przebrane w patriotyczne szatki. Pan premier uskutecznia przecież w praktyce niewolenie Polaków (fiskalne i urzędnicze) pod hasłem bezpieczeństwa. Jak już pan premier wypowie się w sprawie dostępu do broni, to zaniemówimy z wrażenia. Taką stawiam tezę.

(źródło personaldefenseworld.com msn.com)

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.