Putin: Rosja nie boi się wojny – a moim zdaniem Rosja szykuje się do wojny

2018-10-18 14:17 (Media/PAP) CNN: Rosja modernizuje obiekty wojskowe w obwodzie kaliningradzkim

Rosja zmodernizowała cztery wojskowe obiekty w obwodzie kaliningradzkim, w tym magazyn broni jądrowej – poinformował CNN, analizując zdjęcia satelitarne. Według stacji zdjęcia świadczą też o budowie 40 bunkrów w pobliżu miasta Primorsk.

Amerykańska telewizja powołuje się na zdjęcia firmy ImageSat International.

CNN wskazuje, że na zdjęciach, wykonanych w dniach 19 lipca-1 października, widać, że na terenie tych obiektów prowadzona jest “znaczna modernizacja”.

“Zdjęcia z 18 lipca pokazują bunkry na etapie budowy, po dziesięciu tygodniach pracy wyglądają na zakończone” – ocenia CNN.

Zdjęcia wskazują też na modernizację na terenie bazy lotniczej Czkałowsk i bazy wojskowej w Czerniachowsku, gdzie, jak podaje CNN, rozmieszczono systemy Iskander. Resort obrony Rosji nie odpowiedział na zapytanie CNN w tej kwestii.

W czerwcu brytyjski dziennik “The Guardian” podał, że Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską. (PAP)

2018-10-18 17:45 (PAP) Putin: Rosja nie boi się konfliktów (opis)

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w czwartek, że jego kraj nie obawia się konfliktów. Ocenił, że stawianie świata na krawędzi kryzysu jest polityką nieodpowiedzialną, i oznajmił, że Rosja nie będzie jej prowadzić. Wspomniał także o nowej rosyjskiej broni.

Rosyjski prezydent wypowiadał się na posiedzeniu Klubu Wałdajskiego – międzynarodowego forum skupiającego byłych polityków oraz znanych publicystów, politologów i ekonomistów specjalizujących się w sprawach Rosji. Putin corocznie bierze udział w tych obradach.

Mówiąc o stosunkach z USA, Putin zarzucił partnerom Rosji, że stawiając jej zarzuty “nie uważają za stosowne przedstawić jakichkolwiek dowodów”. Jego zdaniem Rosja “nie tworzy żadnych problemów”. Stosunek Waszyngtonu do niej ocenił jako “rezultat walki wewnątrzpolitycznej” i “rozgrywanie karty antyrosyjskiej” w tej walce.

Pytany o to, jakich konfliktów boi się obecnie Rosja, odparł: “żadnych” i zapewnił: “my w ogóle się niczego nie boimy”. Oświadczył, że Rosja doskonali swoje uzbrojenie “w odpowiedzi na budowę systemu obrony przeciwrakietowej USA”. Niektóre nowoczesne systemy są już na uzbrojeniu, niektóre zostaną przekazane w najbliższych miesiącach – zapowiedział. Wymienił przy tym pocisk o prędkości hiperdźwiękowej Awangard.

Gospodarz Kremla zapewnił, że Rosja “prześcignęła wszystkich partnerów i konkurentów w tej sferze”, gdyż “na razie nikt nie ma precyzyjnego uzbrojenia hipersonicznego, a my je mamy”. Zapewnił, że jego kraj czuje się pewnie.

“W naszej koncepcji wykorzystania broni jądrowej nie ma uderzenia prewencyjnego. My mamy system ostrzegania o ataku rakietowym. Kiedy upewnimy się, że przeprowadzany jest atak na terytorium Rosji, to po tym zadajemy cios odwetowy. Oczywiście, jest to światowa katastrofa, ale my nie możemy być inicjatorem katastrofy” – przekonywał.

Dodał następnie: “agresor powinien wiedzieć, że odwet jest nieunikniony. My jak męczennicy trafimy do raju, a oni po prostu zdechną, dlatego że nie zdążą się nawet pokajać“.

Przywódca Rosji ocenił ponadto, że Moskwa osiągnęła swoje cele w Syrii, uratowała jej państwowość i zadała globalne straty terroryzmowi. Oświadczył, że kraje, które chcą wycofania się z Syrii sił Iranu, powinny zapewnić gwarancje nieingerowania w sprawy wewnętrzne Syrii i powinny również – jak to ujął – przestać finansować terrorystów. Zaznaczył, że aby Syria mogła zrezygnować z usług swych sojuszników, do których zalicza się Iran, w kraju tym powinny zapanować warunki dla bezpiecznego rozwoju. Porozumienie się w sprawie wycofania sił irańskich to nie problem Rosji; leży to w gestii Damaszku i Teheranu – mówił.


Po tej lekturze zachęcam do przeczytania artykułu ze strony jagiellonia.org pt. Państwo Islamskie pomaga Putinowi w walce z Zachodem. Sam artykuł to bardzo ciekawe opracowanie, zaprezentuję myśl przewodnią oraz kilka cytatów.

Istnieje realne zagrożenie, że na południu Europy może wybuchnąć nowa wojna, podczas której Kreml spróbuje wykorzystać terrorystów z Państwa Islamskiego, którzy ostatnio masowo opuszczają Bliski Wschód i rozprzestrzeniają się po całym świecie, głównie w Europie. Stanowi to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich krajów kontynentu europejskiego.

Cytaty są arcyciekawe.

Nie ma wątpliwości, że Państwo Islamskie jest infiltrowane przez ludzi, którzy współpracują ze służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej
– Siergiej Daniłow, ekspert Centrum Badań Bliskiego Wschodu.
W kierownictwie Państwa Islamskiego jest sporo Rosjan, którzy twierdzą, że są rzekomo przeciwko Putinowi, ale w rzeczywistości są jego agentami
– Taras Czornowił, politolog.
Siły Państwa Islamskiego bezpośrednio koordynują swoje działania z rosyjskim lotnictwem i asadowskimi zbrojnymi formacjami
– Sejran Arifow, islamolog.

Państwo Islamskie zostało stworzone przez ludzi, którzy faktycznie nie mają związku z religią – są to byli oficerowie rosyjskich, syryjskich i irackich służb specjalnych. Są zjednoczeni tylko jedną rzeczą – pragnieniem łatwych pieniędzy i wspólną radziecką przeszłością. To musi mieć dalszy ciąg, a moim zdaniem wiele wskazuje na to, że dalszy ciąg tej opowieści będzie się toczył w Europie. Zawierucha wojenna w Europie to coś co byłoby na rękę Rosji. Rosja chętnie niesie pomoc i pokój całemu światu. Polacy coś o tym wiedzą.

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że Polska zupełnie beztrosko do sprawy podchodzi. Podczas gdy Rosja się zbroi, lewica pisowska buduje na niewyobrażalną skalę socjalizm. Zamiast czołgów i karabinów, zasiłki i programy z plusem. To musi się źle skończyć.

Moim zdaniem wojna to tylko kwestia czasu. Putin nie jest już najmłodszy, a chce jeszcze za swojego życia zrealizować swoje cele. Morawiecki swoim socjalizmem nas nie obroni. Obawiam się, że słabość socjalistycznej Polski sprawi, że z pierwszym wystrzałem narodowi socjaliści z PiS-upadną na kolana przed kimkolwiek kto obieca im cokolwiek co w nazwie będzie miało pokój i bezpieczeństwo, bezpieczeństwo oczywiście socjalnie inne nie będzie możliwe.

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata.