Biały Dom: rozrost biurokracji rządowej stał się niepotrzebnym brzemieniem dla społeczeństwa

2018-10-19 21:21 (PAP) USA/ Trump dzięki zniesieniu regulacji zaoszczędził 23 mld dol.

Zniesienie przez prezydenta USA Donalda Trumpa 175 zbędnych przepisów zaowocowało w zakończonym 30 września roku budżetowym 2018 oszczędnościami w wysokości 23 mld dol. dla budżetu federalnego – poinformowało Biuro Informacji i Spraw Regulaminowych.

W dzisiejszych czasach rozrost biurokracji rządowej stał się niepotrzebnym brzemieniem dla społeczeństwa, utrudniając wzrost gospodarczy, technologiczne innowacje i możliwość wyboru przez konsumentów. (…) W naszych reformach (regulacji rządowych) przestrzegamy zasad prawa, szanujemy konstytucyjny podział władzy i ograniczenia uprawnień agencji rządowych

– powiedziała szefowa Biura Informacji i Spraw Regulaminowych Białego Domu (Office of Information and Regulatory Affairs) Neomi Rao, omawiając podjęte jak dotąd kroki zmierzające do uproszczenia przepisów.

Trump zniósł wiele przepisów dotyczących firm prywatnych, wprowadził też o wiele mniej nowych „znaczących” regulacji, czyli takich, których implementacja kosztowałaby więcej niż 100 mln dol. rocznie, niż jego dwaj poprzednicy – Barack Obama i George W. Bush.

Prezydent wprowadził 229 nowych, „znaczących regulacji”, o 65 proc. mniej niż Obama (647 nowych regulacji w pierwszych 22 miesiącach sprawowania władzy) i o 51 proc. mniej niż Bush (465).

Administracja Trumpa ma nadzieję, że dzięki dalszej deregulacji uda się jej zaoszczędzić w tym roku budżetowym przynajmniej 18 mld dol., a w przypadku proponowanego złagodzenia wprowadzonych przez administrację prezydenta Obamy rygorystycznych norm zużycia paliwa i emisji spalin zaoszczędzi w ciągu najbliższych siedmiu lat od 150 do 300 mld dol.


Sami heretycy w tej Ameryce. No heretycy co gadają jak ten z sekty. Mówią, że im mniej rządu tym lepiej dla ludzi. Przecież to nie do pomyślenia w ten kraj, gdzie rządzenie polega na wprowadzeniu coraz to nowych regulacji. Im więcej przepisów, tym rząd lepszy, tym Polakom lepiej się wiedzie – no tak nas przekonują złodzieje naszym marzeń czyli politycy w ten kraj.

Gdyby w ten kraj ktoś pomyślał, że rząd ma nie wymyślać przepisów, byłaby normalna tragedia. Trzeba by zwolnić więcej niż połowę urzędników, z przeróżnych ministerstw i innych urzędów. Wymyślanie regulacji, zastępowanie jednych regulacji kolejnymi, to podstawowe działanie rządu w ten kraj.

Tu urzędnik nie myśli jak by tu usunąć się z drogi obywatela, tu urzędnik przemyśliwuje jak on może pomóc tworząc kolejne regulacje. Spróbujcie powiedzieć urzędnikowi w ten kraj, że jest niepotrzebny, że jego istnienie utrudnia wzrost gospodarczy, technologiczne innowacje, że po prostu przeszkadza. Przecież w ten kraj gospodarka istnienie, bo rząd wymyślił konstytucję dla biznesu, a nie pomimo tej regulacji.

W ten kraj nie do pomyślenia jest w głowach tzw. polityków czyli złodziej naszych marzeń, a może i sporej części Polaków, że bez urzędniczych regulacji, bez setek tysięcy, a może i milionów przepisów, życie byłoby łatwiejsze, a dobrobyt Polaków dopiero wówczas by się stał możliwy.

Mam wrażenie, że Polacy nawet nie wiedzą w jakim okropnym świecie żyją. W jakiej niewoli i wyzysku przez urzędników muszą wegetować. Gdy ktoś Polakom mówi jak pastor Chojecki, zupełnie elementarną prawdę, mówią na niego sekciarz.

No to nie słuchajcie tego sekciarza, który mówi jak Trump prawdy zupełnie elementarne. Nie słuchajcie, nie wspierajcie, mówicie o nim sekciarz. W tym czasie ci co nie są z sekty, postępowi politycy ten kraj, zbudują wam taki socjalizm, że nie udźwigniecie tego dobrodziejstwa.

PiS  i pozostałe tzw. elity polityczne nie mają nam niczego do zaproponowana, co proponuje Amerykanom Trump. W lipcu 2017 roku, Trump powiedział dokładnie to samo, co dzisiaj wyraża i realizuje jego administracja:

I w końcu, po obu stronach Atlantyku, nasi obywatele mierzą się z jeszcze jednym niebezpieczeństwem – z którym możemy sobie w pełni poradzić. To zagrożenie jest dla niektórych niewidoczne, ale dla Polaków – znajome. Stały rozrost rządowej biurokracji, która pozbawia ludzi woli działania i bogactwa. Zachód osiągnął wielki sukces nie dzięki biurokracji i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli możliwość podążania za swoimi marzeniami i realizowania swoich dążeń.

To obco brzmiące słowa w Polsce, bośmy się dali  ogłupić, zniewolić ponad wszelka dopuszczalną miarę. Dzisiaj ci łajdacy, którzy nas niewolą regulacjami najdrobniejszych dziedzin naszego życia, ośmielają się domagać jeszcze więcej nad nami władzy!

Mam takie przesłanie: poszli won, złodzieje owoców naszej pracy, złodzieje naszych marzeń i złodzieje naszej wolności – czyli socjalistyczni politycy z ten kraj, przede wszystkim ci co to mówią o sobie prawica.

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata.