Niekontrolowany strzał na komendzie policji w Policach padł sam i jeszcze w miejscu do tego przeznaczonym

W piątek około godz. 9 w Komendzie Powiatowej Policji w Policach padł strzał. Doszło do niego podczas porannego pobierania broni przez policjantów.

Jeden z policjantów podczas pobierania broni z magazynu, przeładowywał broń i to właśnie wtedy doszło do niekontrolowanego wystrzału.

Jak zapewnia rzeczniczka policji w Policach, nic nikomu się nie stało, a strzał padł w miejscu do tego przeznaczonym.

(źródło gs24.pl)


 

Gdyby taki strzał “padł” z broni cywilnego posiadacza broni, to by było napisane, że posiadacz broni oddał niekontrolowany strzał stwarzając bardzo poważne zagrożenie dla innych. Z uwagi na to, że to ma miejsce w komendzie policji, to strzał padł sam i to jeszcze w miejscu do tego przeznaczonym. Znaczy się, kula wiedziała gdzie z lufy wyskoczyć.

Ten bełkot, to naiwne usprawiedliwianie niedbalstwa i nieumiejętności, jest przerażające. Przerażające, bo jest to usprawiedliwianie publicznie przez tzw. media. Zamiast ganić zagrożenie dla życia, które sprawił ten policjant, który strzelił jak jakiś głupek w pomieszczeniu, powielane są głupawe usprawiedliwienia, jakby coś się stało bez udziału nieodpowiedzialnego człowieka i to jeszcze w warunkach całkowicie bezpiecznych.

Chociaż, może nie powinienem się oburzać. Gdyby wszyscy pisali  tak jak ja prawdę między oczy, czymże by się mój blog wyróżniał?! Niech piszą te bzdury, mam co komentować. 🙂

Patrzcie jakie komentarze w grupie Polska Policja. Najbardziej mi się podoba ten, że nie powinno to wyjść z Komendy na zewnątrz… No naprawdę budujące są te komentarze, bo one wywołują moje przekonanie o profesjonalnym podejściu do używania broni w tej uzbrojonej formacji.

 

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata