Podsekretarz Stanu w MON T. Szatkowski: strona polska przywiązuje wielką wagę do relacji wojskowych między Polską, a (komunistycznymi) Chinami

Podsekretarz Stanu w MON Tomasz Szatkowski spotkał się z ambasadorem ChRL i zapewnił, że “strona polska przywiązuje wielką wagę do relacji wojskowych między obydwoma krajami, jest gotowa stale usprawniać wymianę i współpracę między siłami zbrojnymi obu państw i wspólnie promować rozwój stosunków dwustronnych”.


Komentarz pani redaktor Hanny Shen: Biorąc pod uwagę fakt że Chińska Armia Ludowo Wyzwoleńcza to ważne narzędzie w Nowym Jedwabnym Szlaku – narzędzie mające zapewnić ekspansję komunistycznych Chin – to czekam aż przedstawiciel rządu PiS powita obecność tej “bratniej” armii w RP… stałą obecność ?

Ma rację amb USA Mosbacher by nie przywiązywać wagi do hasła Fort Trump /ale ile to znakomitych głów na prawicy przekonywało Was, że tym hasłem kupiliśmy Trumpa i USA… na razie za PiS nawet kierunek nie ten co trzeba.


 

Przejrzałem serwis PAP nie ma wiadomości o tej istotnej wypowiedzi pana kacyka z PiS.

Zastanawiam się czy pisowscy kacykowie zdają sobie sprawę z tego co wygadują? No bo nie wiem czy te słowa to słowa  obrazujące zdradę sprawy Polskiej i przestawienie się na sojusz z komunistami z Chin, czy słowa głupie i bezmyślne, kogoś kto beztrosko myśli, że armia komunistycznych Chin to takie sobie zwyczajne wojsko na świecie?!

O wy PiS-kacykowie dryfujący po bezkresnym oceanie durnoty i bezmyślności, czy wy tego nie pojmujecie, że albo US Army albo Armia Ludowo Wyzwoleńcza komunistycznych Chin?! Wody z ogniem nie da się połączyć, dobra ze złem postawić na jednym miejscu aby trwało w zgodzie.

Może niepotrzebnie piszę licząc na jakieś opamiętanie? Czy jest nadzieja, że kacykowie z PiS cokolwiek zrozumieją, z tego co dzieje się wokoło nich na świecie?

Jak widzicie toczy się w Polsce zacięta walka to to jaka cywilizacja będzie panująca w Polsce. Czy będzie to cywilizacja śmierci wprost z komunistycznych Chin, czy będzie to cywilizacja wolności, jaka wciąż dociera do nas z USA.

Polacy otrzeźwiejcie, jakkolwiek to nieprawdopodobnie brzmi, socjaliści z PiS naprawdę chcą wcisnąć nas w strefę wpływów komunistycznych! Mówią o tym fakty takie jak ten.

Uzupełnienie. Zerknąłem na stronę MON, ta tam Ameryka, Ameryka, Amerykanie. Ja tego nie ogarniam jak oni to łączą ze sobą. Wdzięczenie się do komunistów z Chin i szukanie pomocy u Amerykanów. Moja diagnoza jest taka, oni cierpią na to polityczną schizofrenię, a stadium choroby jest zaawansowane.

Teraz uwaga, będzie ciekawie. Najpierw cytat z prezesa:

Po tym cytacie z pana Kaczyńskiego coś co rzuca światło militarne związki PRL-pis z komunistami. Znalazłem coś co moim zdaniem jest ważne. Otóż jak podaje thediplomat.com UE, a nawet marynarka wojenna UE (European Union Naval Force – EU NAVFOR), nawet nie wiedziałem, że istnieje, prowadziła manewry z marynarką wojenną komunistycznych Chin. To był pierwszy taki przypadek, ale został ogłoszony sukcesem. Okazuje się, że koordynacja pomiędzy marynarką wojenną UE, a komunistycznymi okrętami z Chin, jest na bardzo wysokim poziomie, a ćwiczenia zostały przeprowadzone w związku z nowym kontekstem geopolitycznym, w którym znajduje się Europa.

Nowy kontekst geopolityczny zdaje mi się, że zaczyna dotyczyć też Polski. Ten nowy kontekst jest związany z antyamerykańskimi nastrojami, z jednoczeniem się świata komunizmu i islamu przeciwko USA. Moim zdaniem zaczyna to wyglądać całkiem nieładnie.

 

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata.