Z cyklu broń ratuje życie: katolicki kardynał w Meksyku obroniony przez uzbrojonych ochroniarzy

Jak podaje TVP(is) prokurator miasta Meksyk w Meksyku poinformował, że miał miejsce atak na dom zamieszkały przez  76-letniego kardynała Norberto Rivera. Mężczyzna ubrany w strój wojskowy podszedł do wejścia, zamierzając rzekomo dostarczyć przesyłkę. Napastnik otworzył wówczas ogień z broni palnej do strażnika, ale inni ochroniarze odpowiedzieli ogniem z broni palnej i przegonili intruza. Ranny ochroniarz został odwieziony do szpitala, ale zmarł. Kard. Rivera to były arcybiskup miasta Meksyk, w ubiegłym roku przeszedł na emeryturę.

(źródło tvp.info)


 

Chciałem was tylko zawiadomić, że katoliccy biskupi doskonale wiedzą, że w celu  obrony własnego życia trzeba mieć dostęp do broni palnej, albo mieć pomoc od kogoś, kto tej broni używa.

W takich przypadkach nie ma czasu na telefonowanie po policję, wie to doskonale ksiądz biskup. Jako gwarancje własnego bezpieczeństwa ksiądz biskup zapewnił sobie zbrojną ochronę, a nie kogoś sprawnie posługującego się telefonem.

Ta wiadomość to tak na wszelki wypadek, gdyby w jakieś przyszłości, jakiś pan biskup zamierzał ogłosić, że najlepszym lekarstwem na przemoc jest rozbrojenie.

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata.