Z cyklu broń ratuje życie: pracownik apteki obronił się przed rozbojem, strzelając do przestępców

W tym samym czasie gdy Polacy są straszeni strzelaninami, gdy próba powstrzymania mordercy od dalszego mordowania nazywana jest “wymianą ognia z podejrzanym”, co opisywałem we wpisie pt. Masowe morderstwo (media piszą strzelanina) w Jeffersontown-Louisville powstrzymane przez praworządnego i uzbrojonego obywatela, w innym miejscu w Ameryce przy pomocy broni ktoś obronił się przed groźnymi przestępcami. O tym oczywiście media głównego ścieku nie mają zamiaru napisać. Skoro oni nie piszą, to ja napiszę, a was proszę o rozpowszechnianie tej pozytywnej informacji o praworządnym posiadaniu broni palnej i pozytywnym jej wykorzystaniu.

W mieście Lancaster w stanie Pensylwania, dwaj uzbrojeni przestępcy weszli do apteki z zamiarem jej obrabowania. Co najmniej jeden z przestępców był uzbrojony. Pokazał broń palną pracownikowi apteki. Od tego momentu sprawy potoczyły się w bardzo niespodziewany dla napastników sposób. Pracownik apteki posiadał broń palną, miał licencję uprawniającą go do noszenia broni. Broń posiadał do obrony własnego życia, więc zaczął strzelać do napastników. Jeden został trafiony, drugi uciekł.

Postrzelony przestępca pojechał do szpitala, broń przestępców została znaleziona w aptece. Trwa śledztwo oczywiście nie w sprawie postrzelenia przestępcy, a w sprawie rozboju.

O tej sprawie zawiadamiają media w USA, o tej sprawie mówi amerykańskie NRA, nazywając aptekarza bohaterem dnia.

Przestępcom się ich zamiar obrabowania apteki nie udał. Stało się tak z tylko tego powodu, że pracownik apteki był uzbrojony i wiedział, że ma prawo korzystać ze swojej broni w obronie życia, zdrowia i mienia. Tych dwóch rzeczy w Polsce brakuje i to bardzo.

Mój cykl wpisów pt. z cyklu broń ratuje życie mógłby być każdego dnia uzupełniany o kolejną wiadomość, a nie jest tak tylko z tego powodu, że mam na to czasu. Z tego powodu mój apel jak poniżej.

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata.