Na defiladach Straż Graniczna z Mauserami

Jak zawiadamia Militarny Magazyn MILMAG, Straż Graniczna kupiła dla Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) Karpackiego Oddziału SG partię 44 karabinów powtarzalnych Zastava M48 (Puska M.48) będących odpowiednikami modelu Mauser wz. 98k.

Broń zadebiutuje w rękach pograniczników 11 listopada 2018. Straż Graniczna zdecydowała się na zakup odpowiedników Mausera wz. 98 do celów ceremonialnych z uwagi na wykorzystywanie jej przez Wojska Korpusu Ochrony Pogranicza w latach 1924-1939. Więcej szczegółów na stronie milmag.pl

W sumie to dobra wiadomość, zawsze to lepiej wygląda niż sowiecki SKS w na defiladzie z udziałem Straży Granicznej. Dla mnie ta wciąż obowiązująca sowiecka symbolika w zakresie uzbrojenia jest nieprzyjemna. Sowieckie karabiny, sowiecki wzór pistoletu w wojsku, ile to będzie trwało?! Polskie  dziadostwo wciąż w Polsce obwiązuje, szczególnie bolesne jest to tam gdzie chodzi o broń.

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata.