Z cyklu broń ratuje życie: w Trzebnicy przechodnie obezwładnili nożownika mordującego własną żonę, jeden miał legalnie broń palną

Tym razem Trzebnica koło Wrocławia, a nie Ameryka. Okazuje się, że w Polsce też praworządni Polacy, posiadający pozwolenie na broń niosą pomocy bezbronnym ofiarom brutalnych przestępstw.

W piątek 26 października 2018 r. w centrum Trzebnicy 35-latek z nożem rzucił się z nożem na swoją żonę. Zaatakował ją przed solarium, gdy kobieta schroniła się wewnątrz, jej mąż wdarł się do wewnątrz i zadawał jej ciosy nożem w szyję, kark, ręce, klatkę piersiową. Kobieta została ciężko ranna.

Uratowali ją przypadkowi przechodnie – dwaj mężczyźni – którzy wbiegli za mordercą do solarium i tam obezwładnili agresora. Jeden bohaterskich Polaków miał broń, na którą miał pozwolenie. Przestępca trafił do aresztu, kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. (źródło wiadomosci.wp.pl)

Moim zdaniem broń została użyta. Znowu lub jak to bywa zazwyczaj bez wystrzału dzięki posiadaniu broni zostało uratowane niewinne życie. Po pierwsze broń dała odwagę, bo jej posiadanie daje tak dużą siłę i pozwala na błyskawiczną reakcję, że można podjąć ryzyko konfrontacji z przestępcą. Po drugie na fakt posiadania broni reaguję większość przestępców. Oni chcą żyć i wiedzą, że dokonując przestępstw, w obliczu broni w rękach praworządnego obywatela, można zarobić kulę, a tego naprawdę żaden przestępca nie chce.

Miała zaatakowana kobieta szczęście. Gdyby ktoś wiedział, znał posiadacza broni palnej, który uratował kobietę, proszę o przekazanie wyrazów uznania i może zechciałby opowiedzieć o sprawie nieco więcej. Może w ten sposób dołoży kolejną cegiełkę w budowie dobrego wizerunku posiadaczy broni palnej.

 

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata.