Brownells – jeden z największych amerykańskich sprzedawców części i akcesoriów do broni otworzył przedstawicielstwo w Polsce

Portal MILMAG zawiadamia, że Brownells, czyli jeden z największych amerykańskich sklepów z bronią i akcesoriami strzeleckimi, otworzył 29 października o 12:00 swoje przedstawicielstwo w Polsce.

Siedzibę zlokalizowano w Sulejówku na ul. Armii Krajowej 77. Sprzedaż prowadzona jest wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej brownells.pl.

Zgodnie z regulaminem sklepu wszystkie zamówienia są wysyłane z magazynu Brownells w Stanach Zjednoczonych. Na termin dostawy Produktu z magazynu w USA składa się czas kompletowania Zamówienia, czas transportu międzynarodowego, odprawy celnej oraz czas dostawy Produktu przez przewoźnika – łącznie około 3-4 tygodnie. Towary na zakup których klient musi posiadać „legitymację posiadacza broni” lub „zaświadczenie na zakup” można odebrać osobiście w siedzibie firmy. Warunkiem przyjęcia takiego zamówienia do realizacji, jest przesłanie kopii dokumentów wymaganych prawem do zakupu.

Na terenie Polski dostawy towarów nie objętych ustawą o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym realizowane są przy pomocy firmy kurierskiej DHL w cenie 16 zł. Przy wartości jednorazowo zakupionych towarów powyżej 1000 zł, koszt wysłania jednej paczki do 30 kg na terenie Polski, pokrywa właściciel Sklepu Brownells.pl.

Brownells to rodzinna firma, która w przyszłym roku będzie świętowało 80 lat swojego istnienia. Założone w 1939 przez Boba Brownella przedsiębiorstwo w stanie Iowa, dzisiaj oferuje strzelcom w USA ogromną ofertę broni strzeleckiej, amunicji, akcesoriów, optyki, narzędzi rusznikarskich, narzędzi do elaboracji. W Polsce póki co oferta broni  amunicji nie występuje, a przynajmniej nie jest dostatecznie widoczna.

Obecna głowa rodziny – urodzony w 1969 Pete Brownell, zasiadał w radzie dyrektorów National Rifle Association w latach 2010-2017, a w latach 2017-2018 zajmował fotel prezesa tego stowarzyszenia.

Brownells to nie tylko biznes, to także misja w obronie Drugiej Poprawki do Amerykańskiej Konstytucji, a jakość towarów reklamuje najbardziej gwarancja jakości zawarta w słowach: Brownells Polska zapewnia swoim klientom pełną satysfakcję. W przypadku braku 100% zadowolenia z jakiegokolwiek zakupionego od nas produktu, odeślij go bez wahania w celu zwrotu pieniędzy albo wymiany na inny.

Szczerze pisząc jestem mile zaskoczony. Po pierwsze oferta jest przebogata, ale to nie jest moim zdaniem najważniejsze. Najważniejsze moim zdaniem jest to, że otworzenie tego sklepu to dowód na to, że rynek broni w Polsce dynamicznie się rozwija. Ten rozwój musi być widoczny, skoro Amerykanie postanowili cokolwiek tu uruchomić.

Kończę idę poszperać na stronie brownells.pl i coś zamówić…

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP.

Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.