Los kobiet w społeczeństwie pozbawionym praw naturalnych (rozbrojonym) – obiekt do wykorzystywania seksualnego przez przedstawicieli władzy

2018-11-01 21:27 (AFP,EFE,Reuters,Media/PAP) HRW: w Korei Płn. molestowanie seksualne kobiet “na porządku dziennym”

Broniąca praw człowieka organizacja Human Rights Watch (HRW) opublikowała w czwartek raport, w którym informuje, że w Korei Płn. molestowanie seksualne kobiet jest “na porządku dziennym” i prawie w pełni bezkarne. Prześladowcami są często pracownicy służb państwowych.

Ten zaprezentowany w Seulu dokument jest pierwszym tak szczegółowym raportem na temat nadużyć i przemocy seksualnej w Korei Północnej, ponieważ zdobycie informacji na temat tego zamkniętego kraju jest niezwykle trudne.

Organizacja opiera swoje wnioski na prowadzonych od 2015 roku wywiadach z 62 uciekinierami z Korei Północnej, którzy opuścili kraj po 2011 roku (gdy do władzy doszedł Kim Dzong Un). Wśród przesłuchanych przez HRW osób jest ośmiu byłych północnokoreańskich urzędników.

Raport przedstawia ponury obraz codziennych gwałtów i innych nadużyć seksualnych, popełnianych głównie przez mężczyzn na wysokich stanowiskach, m.in. przez członków służb bezpieczeństwa. Chodzi na przykład o “policjantów, prokuratorów, żołnierzy, kontrolerów w pociągach” – wylicza organizacja, która wyjaśnia, że w Korei Północnej za gwałt uważa się jedynie czyn, przy którym doszło do użycia przemocy. Za to przestępstwo, według danych ONZ, w 2015 roku skazano tam jedynie pięć osób.

“Przemoc seksualna w Korei Północnej to tajemnica poliszynela, ogólnie tolerowana i niezwalczana” – powiedział dyrektor generalny HRW Kenneth Roth.

W raporcie podkreślono, że w Korei Płn. nie opracowano narzędzi do ścigania takich zachowań; nie ma również możliwości, by ofiary mogły zgłosić nadużycia lub otrzymać jakąkolwiek pomoc medyczną czy psychologiczną, z kolei przemoc seksualna jest tak częsta, że stanowi właściwie element codziennego życia, który kobiet nie dziwi.

“Brak edukacji seksualnej i niekontrolowane nadużycia władzy to jedne z wielu czynników, które doprowadziły do ukształtowania się takiej mentalności” – napisano w raporcie.

“To jest tak częste, że nikt nie uważa, by to było poważne. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że cierpimy – mówiła jedna z ofiar, cytowana w raporcie. – Ale jesteśmy istotami ludzkimi, więc czasami nagle nocą płaczemy i nie wiemy dlaczego”.

Inna z ofiar opowiadała natomiast, że była gwałcona przez policjanta, po tym jak wcześniej w przygranicznym ośrodku zatrzymań przez trzy dni więziono ją w pomieszczeniu bez światła i bez jedzenia. Obecnie mieszka w Korei Południowej i “wie, co to przemoc i gwałt”. “Ale wtedy myślałam, że oferuję swoje ciało, żeby móc stamtąd wyjść. Nie czułam się zagrożona. Myślałam nawet, że mam szczęście” – wyjaśniała.

W swoim raporcie HRW wezwała Koreę Północną, by “uznała problem przemocy seksualnej” i zapewniła, by “traktowano ją jak przestępstwo”.

W odpowiedzi na pytania wystosowane przez agencję Reutera północnokoreańskie przedstawicielstwo przy ONZ oświadczyło, że “stanowczo odrzuca” oskarżenia, która nazwało “trywialnymi” i “zmyślonymi”. (PAP)


Tak wygląda praktyka życia w Korei Północnej. Teoria wygląda zupełnie inaczej. W Wikipedii przeczytałem, że Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna to republika socjalistyczna z jednoizbowym parlamentem, Najwyższym Zgromadzeniem Ludowym. W NZL zasiada 687 deputowanych. Są oni wybierani w drodze bezpośredniego, ogólnego, równego, tajnego głosowania na 5-letnią kadencję. Izba działa w systemie sesyjnym. Sesje zwykłe zwoływane są przez Prezydium NZL. Zarówno czynne, jak i bierne prawo wyborcze obywatele Korei Północnej nabywają w wieku 17 lat. Korea Północna, mimo istnienia trzech partii politycznych, jest de facto państwem o ustroju jednopartyjnym, rządzonym przez Demokratyczny Front na rzecz Zjednoczenia Ojczyzny z Partią Pracy Korei na czele. Pozostałe partie wchodzące w skład Frontu to Koreańska Partia Socjaldemokratyczna i Czundoistyczna Partia Czongu. Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna nie jest państwem komunistycznym, a od 2009 roku władze Korei Północnej rozpoczęły wykreślać odniesienia sugerujące komunistyczny ustrój i charakter państwa z konstytucji oraz z innych oficjalnych dokumentów.

Władza sprawowana jest w sposób totalitarny w oparciu o stworzoną przez Kim Ir Sena ideę dżucze, zakładającą niezależność państwa w budowie socjalizmu. Formalnie idea dżucze stała się państwową ideologią KRLD po wpisaniu jej do konstytucji w 1972 roku, jednak po raz pierwszy zostały wyłożone przez Kim Ir Sena już pod koniec 1955 roku. Sama idea dżucze nie brzmi najgorzej, to samodzielność w ideologii, niezależność w polityce, samodzielność ekonomiczna, samodzielność obronna kraju.

Nie brzmi wcale  groźnie, a jednak Korea Północna to zbrodniczy i totalitarny kraj jakich mało na całym świecie. Wiecie co jest cechą charakterystyczną pozwalającą na istnienie tego państwa? Otóż cechą charakterystyczną jest zupełna bezbronność ciemiężonych poddanych.

Można to też zapisać w taki sposób, że w Korei Północnej o bezpieczeństwo obywateli dba państwo, nie oni sami, a służby państwa zapewniają obywatelom bezpieczeństwo. Do tego to się sprawa sprowadza. Koreańczycy są traktowani jak powyżej opisano los koreańskich kobiet, bo nie mogą się same czym obronić przez napastującymi je przedstawicielami dbającej o ich bezpieczeństwo władzy.

Koreańczycy są kompletnie rozbrojeni. Oto cała tajemnica wiary pozwalająca koreańskim kacykom sprawować władzę totalitarną nad poddanymi. Czy wyobraża sobie ktoś Koreę Północną pełną uzbrojonych cywilnych obywali, posiadających naturalne prawo do broni i samoobrony?

Gdy obywatele są bezbronni, to sobie przedstawiciele władzy mogą spokojnie gwałcić kogo chcą i nic im nie można uczynić. Warunkiem takiego traktowania jest rozbrojenie obywateli, którzy z tą chwilą stają się poddanymi.

Każde państwo, w którym ludzie pozwolą na całkowite rozbrojenie musi stać się z czasem Koreą Północną. Czas powstania i rozmiar zniewolenie może być różny, ale kierunek będzie koreański.

Nie wierzcie w dobre słowa i zapewnienia rządów, w pięknie brzmiące ustawy. Jestem pewny, że Koreańczycy każdego dnia słyszą to w reżimowej telewizji, a ustawy mają naprawdę elegancko napisane. Jestem pewny, że w Korei trzymające za twarz każdego jest przestępstwo zgwałcenia, ale co z tego. Co z tego, że coś jest na kartce napisane?

Człowiek jest z natury zły, duchowo upadły. Socjaliści wprawdzie twierdzą, że człowiek jest z natury dobry, ale to kompletna bzdura, zaprzeczająca faktom i objawieniu z Biblii.

Gdy nie ma naturalnych mechanizmów pozwalających powstrzymać fizycznie zło, to zło postępuje, a władzą chce być tyranią.

Uzbrojenie społeczeństwa to taki naturalny mechanizm, można powiedzieć mechanizm rynkowy, który umożliwia zachowanie równowagi społecznej pomiędzy pragnieniami władzy sprawowania coraz to dalszej kontroli nad ludźmi, a bezpieczeństwem fizycznym obywateli.

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP.

Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.