Z cyklu broń ratuje życie: matka trójki dzieci postrzeliła mężczyznę, który próbował wedrzeć się do jej domu

USA, Południowa Karolina, hrabstwo Anderson. W czwartek 1 listopada 2018 r. z rana, nieznany pani Ashley Jones mężczyzna walił, dobija się do jej drzwi. Kobieta zadzwoniła na policję i wzięła broń. W domu była z trójką dzieci. Do nieznajomego krzyknęła by odszedł, bo strzeli do niego. Mężczyzna w pewnym momencie zaczął kopać w drzwi aby wedrzeć się do środka. Gdy drzwi ustąpiły napastnikowi, a on próbował wejść do domu, padł strzał, agresor uciekł.

Kobieta później mówiła, że jest zadowolona, że miała broń. Gdyby nie broń, nie mogłaby oprzeć się napastnikowi. Mówi, że nie wiedziała, że będzie musiała kiedykolwiek do kogoś strzelać, ale byłaby gotować go zabić, gdyby chciał wedrzeć się do jej domu. Każda matka jest gotowa bronić swoje dzieci, w każdy możliwy sposób – podsumowała pani Ashley Jones.

Napastnik został ujęty, opatrzony w szpitalu – obrażenia nie zagrażają jego życiu, a następnie umieszczony w policyjnym areszcie, będzie oskarżony o włamanie.

(źródło foxnews.com)

 

Typowe zdarzenie przestępcze, które zdarza się i może w każdej chwili zdarzyć się w Polsce. Ktoś dobija się do domu, wreszcie wywala drzwi. W domu kobieta z dziećmi. Policja zostaje wezwana, ale przecież musi mieć czas na dojechania na miejsce. Przestępca nie czeka. W ciągu dosłownie pierwszych kilku sekund wywala drzwi domu.

Co robić?

Rozwiązania są dwa. Bronić się, albo dać się potraktować, jak planuje potraktować ofiarę przestępca.

Bronić się, ale czym?

W Polsce w zasadzie nie ma takiej możliwości. Broń palna jest dosłownie na kartki w związku z tym praktycznie nie występuje jako przedmiot pozwalający bronić się w domu. W takim przypadku jak ten powyżej w zasadzie jedyna możliwość obrony to broń. Małe urządzenie, które słabiej nawet kobiecie pozwala wyrównać szansę z silniejszym napastnikiem.

Gdyby ktoś chciał powiedzieć, że sposobem ratunku jest telefon na policję, to niestety muszę stwierdzić, że jest ciężkim przypadkiem głupca i na tym koniec komentarzy takiej rady.

W Polsce broń palna jest dosłownie na kartki i to moim zdaniem trzeba zmienić. To nie może tak być, że Polak jest bezbronny. Polak ma naturalne prawo się skutecznie bronić, także przy użyciu broni palnej. Takie prawa Polakom trzeba przywrócić.

Zachęcam do zainteresowania się partią polityczną Ruch 11 Listopada. Czynię to właśnie przy tej okazji, bo to jedyna znana mi partia w Polsce, która przywrócenie Polakom prawa do posiadania broni, zapisała w swój statut jako cel swojej działalności.

 

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP.

Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.