Jeep Grand Cherokee na służbie u włoskich Karabinierów

2018-11-05 15:08 (FCA Polska/Zlecone) Jeep Grand Cherokee zwerbowany przez Korpus Karabinierów (Centrum Prasowe)

Jeep Grand Cherokee “przywdział mundur” Korpusu Karabinierów i “wjechał” w szeregi jednostki antyterrorystycznej. Flota 19 Jeepów w klasycznej, niebieskiej sliżbowej barwie, wyposażona jest w silniki 3.0 V6 CRD o mocy 190 KM, automatyczne, ośmiostopniowe skrzynie biegów sterowane elektronicznie oraz napęd 4×4.

Niepokonane Jeepy Grand Cherokee Karabinierów zostały poddane procesowi opancerzania różnych części samochodu (szyby przedniej, szyb bocznych, karoserii i kół) oraz wzmocnienia zawieszenia, by zapewnić lepszą przyczepność kół samochodu. W efekcie powstał samochód taktyczny zapewniający Karabinierom maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność oraz pozwalający zmierzyć się wszelkimi wyzwaniami.

W tych specjalnych SUV-ach Jeepa, na pokrywie tylnej po raz pierwszy pojawiają się niebieskie światełka pulsacyjne LED umieszczone po bokach tablicy rejestracyjnej, natomiast wewnątrz na pierwszy plan wysuwają się najbardziej zaawansowane systemy technologiczne, w tym system Odino, łączący się w rzeczywistym czasie z bazami danych Sił Policyjnych, Wydziału Komunikacji i Ania (Stowarzyszenie Ubezpieczycieli), który zainstalowany jest na 7” tablecie z systemem Android umieszczonym na prowadnicach przymocowanych do deski rozdzielczej.

Pierwszy z 19 egzemplarzy został przekazany kilka dni temu w Rzymie, a do końca roku wszystkie Jeepy Grand Cherokee rozpoczną służbę we Włoszech, umacniając w ten sposób legendarny związek pomiędzy FCA a Karabinierami. Współpraca ta narodziła się po II drugiej wojnie światowej, kiedy wszystkie “Gazzelle” były marki Alfa Romeo.

Nowy Jeep Grand Cherokee dołączy do floty SUV-ów: Renegade’a i Wranglera, służących już w barwach Korpusu i charakteryzujących się legendarnymi i wyróżniającymi umiejętnościami offroadowymi, typowymi dla marki.

Źródło informacji: FCA Polska

UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe)

Zająłem się dzisiaj sprzedawaniem samochodu i nie miałem czasu napisać dzisiaj czegoś ciekawego. Włączyłem komputer, a tu proszę Jeep Grand Cherokee, mój ulubiony samochód. No to niech będzie dzisiaj w samochodowym klimacie.

Karabinierzy wiedzą co dobre, elegancki wybór, tylko ten konkretny model ma poważną wadę. Jeep Grand Cherokee musi być z silnikiem 5,7 HEMI. Bez tego jest jakiś taki bez soli.

Od kilkunastu już lat jeżdżę samochodem Jeep Grand Cherokee z silnikiem 5,7 HEMI i nieustannie uznaję, że to naprawdę mistrzostwo świata. Mam już drugi taki samochód i mam nadzieję, że nie będę musiał rezygnować z używania takiego samochodu. Mam nadzieję, że obłąkańcy ekologiczni nie zakażą jeżdżenia samochodami z takim solnikiem.

Sprzedaję inny samochód, Toyotę Land Cruiser. Fajny, ale czas na zmiany. Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę kliknąć podświetlony napis Toyota Land Cruiser, ogłoszenie się wyświetli.

Jutro napiszę coś treściwego, mam już jakieś myśli, tylko czasu mało.

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP.

Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.