Komisja Kongresu USA ostrzega przed chińskimi inwestycjami, bo przez nie Pekin “eksportuje model autorytarnej władzy”

2018-11-14 06:52 (Reuters/PAP) USA/ Raport: potrzebny fundusz jako przeciwwaga dla inwestycji Chin na świecie

Kongres USA powinien utworzyć fundusz, z którego środki byłyby przeznaczone na przeciwdziałanie inwestycjom strukturalnym Chin w krajach rozwijających się, za pomocą których Pekin “eksportuje model autorytarnej władzy” – głosi raport parlamentarnej komisji.

Opublikowany w środę dokument stworzyła powołana przez Kongres komisja ds. oceny sytuacji gospodarczej i bezpieczeństwa w relacjach USA-Chiny (US-China Economic and Security Review Commission). Jej zadaniem jest monitorowanie bezpieczeństwa narodowego USA w kontekście relacji handlowych tego kraju z Państwem Środka.

W raporcie wspomniana jest lansowana przez Pekin inicjatywa Pasa i Szlaku, która ma ożywić handel międzynarodowy poprzez budowę i modernizację infrastruktury transportowej łączącej Chiny z krajami Azji, Europy i Afryki.

Zdaniem komisji Chiny wykorzystują ten wielki projekt do “zachęcania i umacniania autorytarnych podmiotów za granicą”, a także do eksportowania “standardów zastosowania technologii” mogących zagrozić amerykańskim firmom i rynkowi na całym świecie.

Inicjatywa Pasa i Szlaku jest również wykorzystywana przez Chiny jako uzasadnienie chińskiej obecności wojskowej w niektórych krajach uczestniczących w tym przedsięwzięciu – zaznaczono.

Autorzy raportu rekomendują więc utworzenie przez amerykański Kongres specjalnego funduszu wsparcia dla krajów rozwijających się, szczególnie w regionie Indo-Pacyfiku, w dziedzinach takich jak łączność cyfrowa, infrastruktura i zaopatrzenie w energię.

Komisja ostrzega również przed rosnącym znaczeniem Chin w zakresie technologii bezprzewodowej 5G oraz przed mnogością urządzeń podłączonych do internetu, które mogłyby zostać wykorzystane do przeprowadzenia cyberataku.

“Uzależnienie amerykańskich przedsiębiorstw komunikacyjnych od chińskiego importu budzi poważne obawy co do łańcucha dostaw w kontekście bezpiecznego zastosowania kluczowej amerykańskiej infrastruktury telekomunikacyjnej następnej generacji” – podkreślono.

Zaniepokojenie USA potencjalnymi atakami hakerskimi i cyberszpiegostwem ze strony Chin sprawiło, że chińscy giganci branży telekomunikacyjnej – Huawei Technologies Corp i ZTE Corp – musiały ograniczyć swoją działalność w Stanach Zjednoczonych. (PAP)

Zwróćcie uwagę, że Amerykanie ostrzegają przed tym w co pakuje się z pełną mocą Polska. Kacykowie z PiS właśnie z inicjatywy pasa i szlaku uczynili sztandarowy projekt inwestycyjny w Polsce, którego elementem jest Centralny Port Komunikacyjny. Dla Amerykanów jest oczywiste, że w ślad za tym idzie chińska armia, kacykowie z PiS udają, że nie istnieje zagrożenie. Podobnie technologie szpiegowskie, a w istocie niewolące ludzi i kontrolujące ich codzienność. W tym specjalizują się komuniści z Chin i zdaje się, że to kacykom z PiS straszliwie się podoba.

Amerykanie ostrzegają, pokazują, że tu nie idzie o gospodarkę, a o eksport chińskiego modelu  władzy, czyli władzy wrogiej ludziom, totalitarnej. Kacykowie z PiS twierdzą, że nie muszą opowiadać się po stronie Ameryki, że mogą stać okrakiem.

Powie ktoś, że to bez związku z posiadaniem broni, o którym traktuje głównie ten blog. Tak…, to bez związku z posiadaniem broni, tak jak bez związku z całkowitym zakazałem posiadania broni  w Chinach jest fakt, że to państwo komunistyczne. Bez związku z posiadaniem broni jest eksport chińskiej ideologii totalitarnej kontroli człowieka? Totalitaryzm szerzący się  na świat też jest bez związku z posiadaniem broni. Także bez związku z posiadaniem broni jest amerykańska wolność znana na cały świat, która dała im Durgą Poprawkę.

Jeżeli dla kogoś bez związku z posiadaniem broni są wartości wyznawane w USA i antywartości eksportowane przez komunistów z Chin na cały świat, to nie powinien czytać tego bloga. Powinien oglądać Kubusia Puchatka, to odpowiedni i dobry dla niego świat. Im mnie Ameryki w Polsce tym mniejsza szansa na normalność, im więcej komunistycznych inwestycji w Polsce, tym większa szansa na komunistyczny światowy ład.