Złodzieje pobili bezbronnego jubilera, który zaskoczył ich podczas kradzieży – nie warto być bezbronnym, rozbrojonym

Właściciel sklepu jubilerskiego zaskoczył złodziei, którzy nocą próbowali sforsować kraty do jego lokalu. Po tym, jak dopadł sprawców, dotkliwie go pobili.

Do nieudanego włamania doszło pod koniec sierpnia 2018 r. w Miastku w województwie pomorskim. Sprawcy zakradli się do sklepu jubilerskiego w nocy.

Kiedy próbowali sforsować kraty do sklepu, spłoszył ich mieszkający tuż obok właściciel.

Jubiler dopadł wyłamujących zabezpieczenia złodziei. Jednemu ściągnął z głowy kaptur. Brutalnie go pobili.

Bezradnym policjantom dotąd nie udało się ich sprawców usiłowania włamania i pobicie, dlatego publikują nagranie z prośbą o kontakt do każdego, kto rozpoznaje mężczyzn na filmie.

To nieskończenie kolejne zdarzenie dowodzące tego, jakie brednie w Sejmie w 2017 roku wygadywał wciąż niestety wiceminister od policji, Jarosław Zieliński. Pan Zieliński mówił wówczas następujące oderwane od elementarnego rozsądku tezy:

Otóż ja Panie pośle chcę bardzo wyraźnie  podkreślić, że w moim przekonaniu, i to jest filozofia, którą przyjął nasz rząd, rząd Pani Premier Beaty Szydło. Zresztą to jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje.

Rozwiązaniem dla tego rodzaju problemów jest umożliwienie praworządnym ludziom posiadania  broni palnej w celu  obrony siebie i własnego mienia. To w zasadzie jedyne skuteczne rozwiązanie. Każde inne propozycje będą czarowaniem rzeczywistości i dobrymi życzeniami, że jakoś to się uda.

Broń palna w ręku napadniętego człowieka to jedyna skuteczna metoda obrony i powstrzymania agresji napastnika. Nie warto być bezbronnym i rozbrojonym no chyba, że chce się być ofiarą przestępczej agresji bandytów.

Rząd PiS , którego członkiem wciąż jest pan Zieliński, chce abyśmy byli bezbronni i rozbrojeni. W zamian za bycie ofiarą oni nam obiecują coś czego nigdy nie zrealizują. Taka to socjalistyczna logika.