Premier Morawiecki jest za utworzeniem armii europejskiej, czyli nowego, lepszego, europejskiego Wehrmachtu

2018-11-17 15:32 (PAP) Morawiecki: by zbudować wspólną armię, kraje UE musiałyby znacznie zwiększyć wydatki na obronność (krótka4)

Byłbym za silną europejską armia, ale aby ją zbudować, kraje Unii Europejskiej musiałyby zwiększyć nasze wydatki na obronność; to jest warunek wstępny – oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji FOTAR w Hamburgu.

Premier w sobotę bierze udział w konferencji Future of Transatlantic Relations (FOTAR). Szef polskiego rządu wraz z wicekanclerzem i ministrem finansów Niemiec Olafem Scholzem zabrał głos w dyskusji pt. “Europejska perspektywa na przyszłość stosunków transatlantyckich”.

Byłbym za silną europejską armią, ale aby ją zbudować, musielibyśmy zwiększyć nasze wydatki na obronność. Niemcy wydają 1,23 proc. PKB na obronność, Francja 1,78 proc., Hiszpania 1,65 proc. Polska jest jednym z niewielu krajów NATO, które wydają 2 proc., a nawet więcej na obronność. To jest pewien warunek wstępny, aby projekt wspólnej europejskiej armii stał się realny – podkreślił szef polskiego rządu.

Jak dodał, “łatwo o tym mówić, ale o wiele trudniej stworzyć właściwe środowisko i miejsce w budżecie, by to zrealizować”. “Polska popiera PESCO (stałą współpracę strukturalną państw UE w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony – PAP), popieraliśmy również fundusz obronny. Te inicjatywy wspieraliśmy i wspieramy, ale jednocześnie warto porównać całkowite wydatki na obronność Europy z wydatkami Rosji, które są o wiele wyższe niż te oficjalne, oraz z wydatkami USA” – powiedział Morawiecki.

“Aby móc się obronić samemu, Europejczycy musieliby znacznie zwiększyć wydatki na obronę, co my popieramy, ale jest to ogromny wysiłek ze strony wielu krajów, w tym Polski, która już w tej chwili wydaje więcej niż pozostałe kraje” – zaznaczył.(PAP)

Pełna depesza tu do pobrania…

Ciekawe co na to powie pisowski harcownik czyli pan Antoni Macierewicz. On przecież jest (podobno) przeciwko armii europejskiej, która zgodnie z deklaracją Francuzika jest antyamerykańska. Gdy był szefem MON podpisał wprawdzie PECSO, ale z zastrzeżeniami, które dzisiaj warte są tyle co papier z tymi zapisami. Mówię na pana Macierewicza harcownik, bo on ma pokazywać w telewizorze, że niby PiS taki atlantycki i proamerykański. Harcownik Macierewicz mówi publicznie, że armia europejska jest sprzeczna z ideą Europy niepodległych państw. Tylko co z tego wynika co mówi harcownik. Znacznie ma to co czyni ten kto ma władzę, a władzę ma zwolennik armii europejskiej czyli tow. premier. Poza tym fakty zaś są takie, że PiS to partia skrajnie socjalistyczna, bardzo europejska i będzie robiła wszystko to czego UE będzie chciała.

Europejski Wehrmacht powstanie i to jest moim zdaniem pewne. Dlaczego piszę Wehrmacht? To moim zdaniem będzie wojsko na wór armii niemieckiej, tej co to 1 września 1939 roku zawitała z cywilizacyjną misją w Polsce. Wojsko międzynarodowe, składające się z narodów Europy. Wojsko co niosło ideę wspólnej wielkiej Europy, wówczas wprost niemieckiej. Przecież takie miało być niezwyciężone wojsko niemieckie.

Tempo jakiego nabiera rozmowa o tym i towarzyszące temu przygotowania, budzi moją pewność, że tak właśnie będzie. Powstanie armia europejska, nowoczesny, lepszy od pierwszego, Wehrmacht, który będzie prowadził porządki w całej Europie. O ćwiczeniach w pacyfikowania niepokojów w teoretycznym kraju, który miał problemy z praworządnością już dochodzą nas wieści. Przeczytajcie wpis pt. Ćwiczenia cywilno-wojskowe Unii Europejskiej ze scenariuszem pacyfikacji kraju mającego problem z praworządnością.

PiS będzie w tworzeniu rzeszy europejskiej uczestniczyło z pełną mocą, powód jest oczywisty. To skrajni socjaliści, którzy nabożnie wierzą w państwo, to państwo jest ich bogiem, a biblią przepisy z dziennika ustaw – czyli są tacy jacy mają być budowniczowie nowej, wielkiej, potężnej wspólnej europy, którą nazywam roboczo rzeszą europejską. Rzesza będzie totalitarna, kontrolująca każdą dziedzinę życia człowieka, w imię bezpieczeństwa dla dobra człowieka. Dla panowania nad porządkiem w takiej rzeszy niezbędna jest armia europejska. Z tego rozumowania bierze się moja pewność, że armia europejska już wkrótce powstanie. Już wkrótce!

Moim zdaniem Unia Europejska robi się systemem faszystowskim. Już tylko ślepy może nie wiedzieć co czeka Polskę w tym faszystowskim tworze. Czeka nas tam ostateczna niewola, podporządkowanie całej Polski, przy pomocy siły militarnej, nowym porządkom świata. Porządkom totalitarnym, gdzie nie będzie Boga tego z Biblii, nie będzie praw naturalnych nadanych człowiekowi przez Stwórcę, nie będzie wolności o jakie pisali Amerykanie w Deklaracji Niepodległości. Nie będzie tego, bo to nowemu Europejczykowi nie jest potrzebne.

Chyba czas myśleć o emigracji. Dzisiaj jedyne jeszcze wolne miejsce to Stany Zjednoczone…