Pistolet P-93 na sprzedaż

Dzisiaj coś fajnego chcę sprzedać, pistolet P-93. P-93 to pistolet, który nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji, a liczba wyprodukowanych egzemplarzy nie jest dokładnie znana. Piszą na wszystkowiedzącej Wikipedii, że wyprodukowano 30, a może 100 egzemplarzy tego pistoletu. Mój ma numer 00021.

Pistolet zewnętrznie nieco podobny do szwajcarskiego SIG-Sauera P230. Pistolet wykonany jest z głęboko tłoczonej blachy stalowej z szerokim zastosowaniem zgrzewania i lutowania. Broń powstała w 1993 roku. P-93 miał pierwotnie zastąpić P-83. Jednak tylko część egzemplarzy seryjnych trafiła na wyposażenie policji i w ręce cywilnych odbiorców. Według różnych danych powstało od 30 do 100 egzemplarzy. Pistolet zasilany jest amunicją 9 mm Makarov.

Processed with MOLDIV

Osoby zainteresowane nabyciem broni, które oczywiście posiadają stosowne zaświadczenie uprawniające do nabycia broni palnej, zgodnie z przepisami ustawy o broni i amunicji, proszę o kontakt z jednoczesną ofertą cenową. Tak będzie łatwiej się porozumieć. Kontakt do mnie 502 525 535 lub andrzej@turczyn.pl