Za brak empatii Polaków wobec tragedii odpowiadają politycy, ich upadek moralny i cywilizacyjny to powoduje

Przedstawiam kilka wiadomość z portalu www.trojmiasto.pl, a na koniec mój komentarz. Skomentuję to do czego prowadzą lewicowe rządy także obłudników nazywających siebie prawicą, oraz nieludzkie prawo jakie ci pozbawienie empatii ludzie tworzą.

Bójka zakończona reanimacją pasażera w SKM

Reanimacją zakończyło się pobicie mężczyzny w kolejce SKM z Gdańska do Gdyni. Pociąg został zatrzymany na stacji Gdynia Główna. Poszkodowany mężczyzna jest w stanie ciężkim, sprawca pobicia został zatrzymany. Osoba poszkodowana to 59-letni mieszkaniec Sopotu, który jest w stanie ciężkim.

Nie żyje pasażer pobity w SKM

59-letni mężczyzna pobity w poniedziałek w kolejce SKM zmarł dziś w szpitalu – informuje gdyńska policja. Napastnikiem jest 31-letni mieszkaniec Sopotu. Funkcjonariusze apelują do świadków, by ci zgłaszali się na najbliższy komisariat policji, by przekazać informacje o okolicznościach zdarzenia.

Zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dla sprawcy pobicia w SKM-ce

Napastnik z SKM-ki, który dwa dni temu pobił współpasażera, usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Prawdopodobnie trafi teraz na obserwację psychiatryczną. Ofiara zmarła w szpitalu.

Świadek pobicia: “Nikt nie chciał pomóc”

Stojąc w bezpiecznej odległości zwróciłem się do napastnika – bo widziałem już, że jeden z mężczyzn ma nad drugim znaczną przewagę – by go puścił. Kazał mi wypier…ć. Wtedy dostrzegłem krew na podłodze, więc postanowiłem się wycofać. Nie wiedziałem, czy nie ma noża lub innego niebezpiecznego przedmiotu, którym i mi mógłby zrobić krzywdę. Słyszałem tylko, jak ten bity człowiek prosił tego napastnika, by ten przestał już go bić, że ma dość. Wycofałem się i poprosiłem dwóch mężczyzn siedzących w moim przedziale wagonu, by mi pomogli, bo zaraz ten człowiek go zabije. Jeden miał słuchawki na uszach i nie reagował na to, co mówię. Drugi odwrócił wzrok i patrzył przez okno. Wokół nie było już nikogo innego. – To powiedział świadek zdarzenia.

 

Szczerze pisząc zupełnie się nie dziwię obojętnym ludziom. Nie pochwalam ich bezduszności, ale rozumiem strach, który nimi kieruje. Ich empatia została zniszczona, dosłownie zabita, przez socjalistycznych (lewicowych) polityków, niezależnie czy mówią o sobie lewica czy prawica.

Takie bezduszne postawy społeczne, o których powyżej, są sprawiane przez politycznych oszołomów, którzy oświadczają Polakom publicznie, że to nie oni sami mają troszczyć się o własne, a tym samym i innych, bezpieczeństwo, a wszystko za nich załatwi policja czy inne służby. W tym przypadku załatwiły służby wyniesienie na pół żywego człowieka z wagonu, tyle mogły zrobić. Wszystko było w rękach pasażerów pociągu, którzy mogli zareagować w ciągu dosłownie kilkudziesięciu sekund.

Jak się bronić, jak stanąć w obronnie bitego? Nie da się, no chyba, że ktoś potrafi się bić w jakiś szczególny sposób. To rzadka umiejętność. Bezbronny człowiek niewiele jest w stanie uczynić wobec agresywnego wariata. Po to cywilizacja dała człowiekowi broń palną, aby mógł sobie radzić z takimi zdarzeniami, w sposób bezpieczny dla siebie.

Wariata nie ogranicza strach przed konsekwencjami. Przypadkowego bezbronnego świadka zdarzenia strach agresywnym bandytą, strach przed bezdusznym państwem, przed kłopotami jakie będą se strony tzw. stróżów prawa, obezwładnia.

Jedyne lekarstwo na takie zdarzenia to broń palna w reku innego pasażera oraz prawo, które będzie murem stało za tym, którzy postanowił obronić słabszego. Niestety na zmiany prawa w pozytywnym kierunku się nie zapowiada. Będziemy kibicami  w sprawie dostępu do broni, będziemy kibicami w przypadku takich agresywnych zachowań, to ktoś kiedyś będzie kibicem w naszym nieszczęściu. Taki będzie koniec.

Przypominam o tym co pisałem we wpisie pt. Bądź cyniczny Polaku, któremu zależy na prawie posiadania broni – wyraź poparcie partii Ruch 11 Listopada. Za brak empatii Polaków wobec tragedii odpowiadają politycy, to ich upadek moralny i cywilizacyjny to powoduje. To politycy stanowią prawo, to za ich sprawą Polak jest bezbronny i strachliwy. To przez polityków i przez nich wymyślane przepisy, strach stanąć w obronie mordowanego człowieka. To moje najszczersze przekonanie, niezależnie od tego jak mili i jak płomienne mowy wygłaszają ci lidzie.

Na koniec dziękuję czytelnikowi mojego bloga, za przygotowanie zestawu powyższych wiadomości.