Islamscy terroryści mordujący chrześcijan, mają nielegalnie broń palną – dowód z Egiptu

2018-12-08 17:54 (Reuters/PAP) Egipt/ Zabito dwóch sprawców listopadowego ataku na Koptów

Egipska policja zabiła dwóch zamachowców, którzy w ubiegłym miesiącu przeprowadzili atak na autobus z Koptami jadącymi do miasta Al-Minja na południe od Kairu – poinformowało w sobotę MSW tego kraju. W zamachu zginęło siedem osób.

Policja, przy wparciu wojska, odnalazła terrorystów w prowincji Asjut w środkowej części Egiptu. Przy zamachowcach znaleziono trzy karabiny automatyczne, strzelbę i amunicję.

Organy ścigania odnalazły też jeden z pojazdów, wykorzystanych w czasie zamachu. MSW dodało, że służby znalazły również telefon komórkowy jednej z ofiar ataku.

2 listopada siedmiu wyznawców Kościoła Koptyjskiego zostało zabitych przez grupę uzbrojonych mężczyzn. Koptowie zostali ostrzelani w autobusie, którym jechali do klasztoru Świętego Samuela w Al-Minji, mieście położonym 250 km na południe od stolicy Egiptu.

Dzień później egipskie siły bezpieczeństwa zabiły 19 osób, podejrzanych o powiązania z zamachem, do przeprowadzenia którego przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie.

Był to najbardziej tragiczny atak na egipskich Koptów od ponad roku. W maju 2017 roku, również w Al-Minji, islamscy mordercy zastrzelili 28 koptyjskich pielgrzymów, w tym dzieci, także podróżujących autokarem. Wówczas rząd egipski odpowiedział atakiem lotniczym na obozy dżihadystów w sąsiedniej Libii.

Mniejszość chrześcijańska w Egipcie stanowi 10 proc. z około 100 milionów mieszkańców tego głównie muzułmańskiego kraju. Koptowie twierdzą, że są dyskryminowani i regularnie padają ofiarami ataków ze strony islamskich ekstremistów.


 

O mordowaniu chrześcijan na świecie mało kto pamięta, są ważniejsze sprawy. Stało się to zupełnie normalne, zobojętniało tzw. opinii publicznej. Po co to ciągle niepokoić i mówić o trudnych sprawach wymagających pogłębionej refleksji nas światem. Mamy też dość własnych problemów, są lewicowi globaliści z PiS-u, łupieżcze podatki i wszechwładni urzędnicy czyhający na nas na każdym kroku w życiu.

Pozwolę sobie jednak pamiętać o tym, że na świecie morduje się ludzi za to, że chcą publicznie demonstrować swoją wiarę w Jezusa Chrystusa. Przecież to wyłącznie z tego powodu islamscy mordercy atakują w Egipcie Koptów. Koptowie to bardzo spokojna społeczność, nie mają powodu islamskie zbiry prowadzić nimi wojny.

Niestety podejrzewam, że Koptowie tkwią w odstępstwie od nauki Jezusa. We wpisie pt. Wielkanocne przykazanie Pana Jezusa: “Kto nie ma miecza, niech sprzeda płaszcz, a go kupi” opisałem naukę płynącą z Biblii, jak w złych czasach powinien postępować chrześcijanin. Biblia naucza, że chrześcijan powinien mieć broń do brony własnej i wcale nie ma się pozwalać na zarżnięcie jak przysłowiowy baran. Ma mieć, nie może, nie ma się zastanowić, a ma sobie kupić broń, bo idą dla chrześcijan złe czasy. Tak nauczał Jezus Chrystus, co zostało opisane w Biblii. Kto umie czytać niech sam sprawdzi, broń Boże niech w tej sprawie nie słucha papieża z Watykanu.

Jak widać z wiadomości serwisu PAP, islamiści mają czym mordować. Mają broń, mają amunicję, w celu mordowania się organizują. Koptowie powinni temu przeciwdziałać starając się posiadać broń palną do obrony własnej.