Brazylijczycy oczekują na dostęp do broni – przyszły rząd Prezydenta Bolsonaro oceniają jako doskonały

2018-12-13 18:57 (EFE/PAP) Brazylia/Według ankiety przemysłowców Bolsonaro “jest na dobrej drodze”

Według sondażu zamówionego przez Krajową Konfederację Przemysłu (CNI) w Instytucie Badania Opinii Publicznej (Ibope) 64 proc. Brazylijczyków uważa, że przyszły rząd Jaira Bolsonaro, prezydenta, który obejmie urząd 1 stycznia, będzie “doskonały lub bardzo dobry”.

Jeszcze większy odsetek Brazylijczyków – 75 proc. – uznał w tej samej ankiecie, że Brazylia pod rządami tego skrajnie prawicowego polityka znajdzie się “na dobrej drodze”. 14 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania, a 11 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

63-letni Bolsonaro uzyskał w drugiej turze wyborów prezydenckich 56 proc. głosów, a przegrał z nim lewicowiec Fernando Haddad z Partii Pracujących, który zastąpił jako jej kandydat twórcę tej partii i byłego dwukrotnego prezydenta-reformatora, łapówkarza i przestępcę Luiza Inacio Lulę da Silvę, osadzonego w więzieniu pod zarzutem przyjęcia łapówki w postaci apartamentu z widokiem na ocean.

Według niemal wszystkich sondaży powyborczych Brazylijczycy oczekują od rządu Bolsonaro polepszenia sytuacji w dziedzinie ochrony zdrowia i zmniejszenia bezrobocia (46 proc. i 45 proc.), walki z korupcją (40 proc.) oraz z przemocą (38 proc.)

43 proc. Brazylijczyków oczekuje, że skrajnie prawicowy polityk, który powołał pięciu wojskowych do swego rządu i kilku na inne wysokie stanowiska w administracji państwowej i wypowiada się nostalgicznie o czasach dyktatury wojskowej w kraju (1964-85), wyda zdecydowaną walkę przestępczości zorganizowanej i ułatwi obywatelom dostęp do broni. (PAP)

WordPress mi się zaktualizował i jak piszę są takie cudaczne ustawienia, że mam kłopoty ze sprawnym wstawianiem tekstu. Najbardziej mnie drażni to, że nie można korzystać z “nowinek” edytora i zarazem ustawić tekstu w formie wyjustowania. No trudno jakoś będę musiał opanować te nowinki, przecież nie przestanę z tego powodu pisać wpisów.

Depesza PAP wymagała korekty, bo tradycyjnie formułowane są w lewicowej nowomowie. Pozwoliłem sobie na małe poprawienie tekstu, tak aby miał treść prawdziwą, a nie zawierającą z góry narzucone przez lewicowego autora treści. Skrajnie prawicowy polityk, tak samo ktoś gotowy napisać o tow. Hitlerze. Z Hitlera przecież zrobiono skrajnego prawicowca, a przecież to był przywódca partii niemieckich socjalistów.

Tyle tytułem wstępu.

Co powiecie o oczekiwaniach Brazylijczyków? Socjalizm chyba im się już znudził. Poznali jego “uroki” i chcą wrócić do normalności. Chcą wrócić do naturalnego ludzkiego prawa do posiadania broni, bo mają dość szalejącej przestępczości, która jest generowana socjalistyczną biedą i rozbrojeniem obywateli.

W Brazylii popełniane jest rocznie ponad 63 tys. morderstw, z czego około 70 % z użyciem broni palnej. Aktualnie dostęp do broni jest poddany bardzo surowej reglamentacji, na wzór tego co mamy w ten kraj czyli w socjalistycznej Polsce. W Brazylii też są pozwolenia, zakazy noszenia broni, udowadnianie do czego komu broń potrzebna.

W  żaden sposób socjalistyczna reglamentacja dostępu do broni nie utrudnia przestępcom używania jej w przestępstwa. Powód? Reglamentacja nie dotyczy przestępców. Oni zdobywają broń poza systemem reglamentacji, mają broń bez pozwoleń. Pozwolenia dotyczą tylko i wyłącznie ofiar. Ofiary nie mają broni, bo przestępcom znacznie ułatwia zadanie.

Sobie tak wnioskuję na tej podstawie, że socjalistyczni politycy, chcąc czy nie, ułatwiają bandziorom popełnienie przestępstw. Zapewniają im po prostu komfortowe warunki pracy. Komfort polega na tym, że bandzior nie musi kalkulować ryzyka związanego z posiadaniem przez ofiarę broni.