Francuska policja “zlikwidowała” sprawcę masowego mordu w Strasburgu, którym był gorliwy wyznawca allaha

2018-12-13 22:10 (AFP, Reuters, media/PAP) Francja/ Policja zlikwidowała Cherifa Chekatta, sprawcę strzelaniny w Strasburgu (opis)

Policja zlikwidowała w czwartek Cherifa Chekatta, sprawcę strzelaniny w Strasburgu; obława z udziałem grupy interwencyjnej RAID i przy wsparciu śmigłowca rozpoczęła się około godz. 21 – podał dziennik “Le Figaro”, powołując się na źródła policyjne.

Akcję policyjną podjęto na pograniczu dzielnic Meinau i Neudorf, gdzie we wtorek wieczorem urwał się ślad za napastnikiem.

Chekatt strzelał do policji, zanim sam został zastrzelony w magazynie, w którym się ukrywał przy ulicy Lazaret.

Podczas wtorkowego ataku Chekatta zginęły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych, w tym polski obywatel; troje rannych jest w stanie krytycznym.

29-letni Chekatt otworzył ogień w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta. Był uzbrojony w broń palną i nóż; mimo że został postrzelony, zdołał uciec z miejsca zbrodni.

Był notowany w tzw. kartotece “S”, co oznacza, że mógł stanowić “zagrożenie terrorystyczne”, śledczy skłaniają się więc ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne.

Rano w dniu ataku usiłowała go aresztować żandarmeria, był on bowiem poszukiwany za udział w napadzie rabunkowym, podczas którego doszło do zabójstwa.

Minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner poinformował, że trzy osoby ranne w czasie strzelaniny wyszły wcześniej w czwartek ze szpitala. (PAP)


2018-12-13 23:27 (AFP, Reuters, media/PAP) Francja/ Agencja Amak: Chekatt był bojownikiem Państwa Islamskiego (krótka)

Powiązana z Państwem Islamskim agencja Amak opublikowała w czwartek na swym portalu oświadczenie, z którego wynika, że zlikwidowany przez francuską policję terrorysta Cherif Chekatt był jednym z bojowników Państwa Islamskiego – podała SITE Intelligence Group.

SIT Group to amerykańska struktura wywiadowcza zajmująca się monitorowaniem aktywności islamistów w sieci.

Zgodnie z cytowanym przez nią komunikatem agencji Amak, Cherif Chekatt – sprawca strzelaniny na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasburgu – “przeprowadził tę operację w odpowiedzi na apel przywódców Państwa Islamskiego, by uderzać w cele zlokalizowane na terytorium państw zaangażowanych po stronie międzynarodowej koalicji w walce z IS w Iraku oraz w Syrii”.

29-letni Chekatt otworzył ogień w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta we wtorek. Podczas ataku życie straciły trzy osoby, a kilkanaście innych zostało rannych, w tym polski obywatel; troje rannych jest w stanie krytycznym.

Sprawca był uzbrojony w broń palną i nóż; mimo że został postrzelony, zdołał uciec z miejsca zbrodni.

Był notowany w tzw. kartotece “S”, co oznacza, że mógł stanowić “zagrożenie terrorystyczne”, śledczy skłaniają się więc ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne. (PAP)

"Zlikwidowany" Cherif Chekatt, obok leży narzędzie do niesienia niewiernym wiary w allaha.
“Zlikwidowany” Cherif Chekatt, obok leży narzędzie do niesienia niewiernym wiary w allaha.

Jak widzicie państwu islamskiemu nie przeszkadza to, że członek (to odpowiednie określenie) ich organizacji jest wzwyczajanym, pospolitym, bandytą i mordercą. Może to nawet pożądana cecha, bo im większy bandyta, tym bardziej pobożny i zdolny do niesienia innym swojej wiary, może być wyznawca allaha.

Jak to dziwnie jest skonstruowany lewicowy świat, że prawo do “likwidacji” pojawia się dopiero wówczas, gdy mamy kilkanaście ofiar. Gdyby takie prawo do “likwidacji” miały ofiary, byłoby ich zdecydowanie mniej, a o ile mniej by to wszystko kosztowało?! W jakiejś innej depeszy czytałem, że policjantów zaangażowanych, w “likwidację” tego wyznawcy allaha, było około 700. Po co to wszystko, na pokaz? Wystarczyło zawczasu dać Francuzom prawo do obrony przed wiernymi allaha, a być może nie byłoby ofiar wcale.

Zwróciliście uwagę, że gorliwi wyznawcy allaha są bardzo często uzbrojeni w broń palną i nóż? Problem jednak nie w samym uzbrojeniu, a w tym, że te narzędzia wierni allaha wykorzystują do niesienia innym swojej wiary. Ciekawe prawda?

Np. ewangeliczni chrześcijanie mają Biblię, jakieś materiały pisane, z których korzystają aby pokazać innym dobrą nowinę o darmowym ratunku od konsekwencji zła, które popełnia człowiek. Człowiek ma całkowitą wolność w wyborze Jezusa za swojego Boga. Może, nie musi uwierzyć w to co Jezus zrobił dla człowieka na krzyżu. Może robić co chce, oczywiście z zachowaniem reguły, że człowiek sieje to i żąć będzielist do Galacjan rozdz. 6 wers 7.

Wyznawcy allaha mają inne podejście do krzewienia swojej wiary. Obserwacja rzeczywistości pozwala na wnioski, że wykorzystują nóż i karabin, czasem też coś krzyczą gdy zwiastują innym swoją barwną religię. Nie podoba mi się taka forma religijnej gorliwości, jest dość niebezpieczna. Chciałbym aby rządzący to dostrzegli i pozwolili ludziom mieć narzędzia do stanowczego mówienia NIE, gdyby jakiś gorliwy głosiciel wiary w allaha chciał w Polsce zrobić podobną imprezę jak ta z Francji.