I weź tu nie bierz broni do kina, a takie niespodzianki mogą na ciebie czekać…

2018-12-23 19:58 (PAP) Szczecin/ Jeden z zaatakowanych w kinie mężczyzn w stanie krytycznym

Jeden z mężczyzn zaatakowany w niedzielę w szczecińskim kinie w centrum handlowym jest w stanie krytycznym. Drugi z mężczyzn także został przewieziony do szpitala. Napastnik zaatakował obu mężczyzn nożem, zadając im wielokrotnie ciosy.

Zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w centrum handlowym otrzymaliśmy po godz. 17. Obaj mieli rany cięte. Pierwszy z mężczyzn – na szyi, klatce piersiowej i ramionach – poinformowała PAP w niedzielę wieczorem rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Paulina Targaszewska. Dodała, że mężczyzna został przewieziony do szpitala, był świadomy.

“U drugiego z mężczyzn doszło do zatrzymania akcji serca. Miał rany szyi i uda. Był reanimowany na miejscu. W stanie krytycznym został przewieziony do szpitala” – powiedziała Targaszewska.

Dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat zostało zaatakowanych w kinie w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jak podała policja, atak nastąpił przy użyciu “niebezpiecznego narzędzia”.

Napastnik został zatrzymany. (PAP)

Rzeczpospolita podaje, że do ataku doszło po godz. 17.00 na świątecznym filmie. W czasie seansu sala była wypełniona dziećmi.

Radio Szczecin podaje, że napastnik to Polak, obezwładnili go widzowie.
Według relacji świadka, mężczyzna po zatrzymaniu przez policję był agresywny.

galeria zdjęć na gs24.pl

No i co by na to powiedział J. Zieliński, wiceminister od administracji? Przecież to ten facet publicznie zaklinał rzeczywistość i wygadywał nieprawdopodobne brednie, że za bezpieczeństwo obywateli  odpowiadają nie oni sami, a państwowe służby.

Dla przypomnienia tak brzmiały bzdury wygadywane przez tego wiceministra:

 

Otóż ja Panie pośle chcę bardzo wyraźnie  podkreślić, że w moim przekonaniu, i to jest filozofia, którą przyjął nasz rząd, rząd Pani Premier Beaty Szydło. Zresztą to jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje.

Państwowa służba – policja – przyjechała posprzątać. Zanim dojechali morderca usiłował dwie osoby zamordować, a mordercę złapali bezbronni Polacy.

Nie złoszczę się oczywiście na policjantów, oni nie mogli tam być i nie mieli jak zdążyć zanim rozegrała się tragedia. Złoszczę się na wiceministra od spraw wewnętrznych, że publicznie rozpowszechnia oczywiste brednie i nic nie robi, aby Polacy mieli łatwiejszy dostęp do broni palnej. Tak do broni palnej, bo w takim przypadku takie narzędzie jest najlepsze do zatrzymania zamachu.

Ale wracając do tytułowego tematu. No i weź tu człowieku idź do kina z dziećmi mając świadomość, że coś takiego może się zdarzyć. Nie może się zdarzyć, bo już się stało, a środki bezpieczeństwa jakie teraz podejmie dzielna, oraz zapewnienia rządowych cwaniaczków, są wystarczającą gwarancją, że nieprędko zdarzy się ponownie? O nie, to rozumowanie dobre dla kogoś kto stoi w upośledzeniu umysłowym za poziomem idioty.  Trzeba zaufać, że będzie dobrze?

Uf, uf – na tym się zaczyna i kończy moje ufanie służbom państwa co do osobistego bezpieczeństwa mojego i moich bliskich. Wam zalecam to sami i tylko takie ufanie temu dziadowskiemu państwu.

 

2018-12-24 15:58 (PAP) Szczecin/ Trzymiesięczny areszt dla nożownika

Mężczyzna, który w szczecińskim kinie zaatakował nożem dwóch innych mężczyzn, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie – poinformowała w poniedziałek szczecińska prokuratura okręgowa. Jeden z zaatakowanych zmarł.

“Mężczyzna podejrzany o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące” – poinformowała na Twitterze szczecińska prokuratura okręgowa.

Wcześniej rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska powiedziała PAP, że napastnik usłyszał w poniedziałek zarzut dotyczący popełnienia zbrodni zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa. Zastrzegła także, że prokuratura nie informujemy o treści oświadczeń procesowych, które złożył w tej sprawie podejrzany.

Zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w centrum handlowym pogotowie otrzymało w niedzielę po godz. 17. Obaj mieli rany cięte. Pierwszy z mężczyzn – na szyi, klatce piersiowej i ramionach. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i był świadomy. Drugi z mężczyzn był w stanie krytycznym. W poniedziałek poinformowano, że zmarł.

Dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat zostało zaatakowanych w kinie, w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jak podała policja, atak nastąpił przy użyciu “niebezpiecznego narzędzia”. (PAP)

2018-12-27 12:50 (PAP) Szczecin/ Prokuratura: osoby zaatakowane w kinie nie były przypadkowe dla sprawcy

Osoby zaatakowane w kinie nie były przypadkowe dla sprawcy – poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Trwa śledztwo w tej sprawie. W niedzielę mężczyzna zaatakował nożem dwóch trzydziestolatków; jeden z nich zmarł. Nieoficjalnie powodem miała być zazdrość.

“Osoby zaatakowane w kinie nie były osobami przypadkowymi dla sprawcy, natomiast o motywach tego działania i dalszych szczegółach w tej chwili prokuratura nie informuje” – powiedziała w czwartek dziennikarzom rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat zostało zaatakowanych w niedzielę w kinie w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. Jak podała policja, atak nastąpił przy użyciu “niebezpiecznego narzędzia”.

Zgłoszenie o dwóch rannych mężczyznach w centrum handlowym pogotowie otrzymało w niedzielę po godz. 17. Obaj mieli rany cięte. Pierwszy z mężczyzn – na szyi, klatce piersiowej i ramionach. Mężczyzna został przewieziony do szpitala i był świadomy. Drugi z mężczyzn był w stanie krytycznym. W poniedziałek poinformowano, że zmarł po przewiezieniu na blok operacyjny.

Policja tuż po ataku zatrzymała 26-latka, który miał tego dokonać. W poniedziałek usłyszał zarzut dotyczący popełnienia zbrodni zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa, został aresztowany na trzy miesiące.

Jak powiedziała prok. Biranowska-Sochalska, prokuratura nie informuje też o tym, czy aresztowany przyznał się do winy. “W tej sprawie trwa gromadzenie materiału dowodowego, dowody są intensywnie zbierane. Między innymi z uwagi na charakter zdarzenia niezbędne będzie uzyskanie opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej, a także patomorfologii” – powiedziała rzeczniczka.

Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

Według nieoficjalnych informacji, podawanych przez lokalne media, powodem ataku była zazdrość 26-latka. Mężczyzna miał być byłym partnerem jednego z zaatakowanych.

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka szpitala przy ul. Unii Lubelskiej, do którego trafił drugi z rannych mężczyzn, jest on “w dobrym stanie”. (PAP)